Erasmus+

1998. aastal liitus Eesti Euroopa Liidu haridusprogrammiga SOCRATES, täpsemalt Socratese kõrgharidusele suunatud alaprogrammiga ERASMUS. Programmi eesmärk on võimaldada üliõpilaste, õppejõudude ja töötajate vahetust, erinevate kõrgharidusele suunatud projektide läbiviimist ning ainepunktide ülekandesüsteemi (ECTS) juurutamist Eesti kõrgkoolides.

Aastatel 2007-2014 kandis programm nime LLP ERASMUS (Lifelong Learning). Alates 2014. aastast kannab programm nime ERASMUS+. Mida täpsemalt kujutab endast ERASMUS+, saab lugeda SIIT.

Programmi raames on üliõpilastel võimalik minna Erasmusega õppima ja praktikale (k.a. äsjalõpetanute praktika). Õppejõudude ja töötajate vahetus hõlmab lähetusi õpetamise eesmärgil (õppejõud) ja koolituslähetusi (õppejõud ja administratiivtöötajad).

Euroopa Liidu projektides osalemiseks olulised andmed on:

PIC kood: 984368223
ERASMUS harta kood: EE TALLINN03