Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilastel on taas ligipääs psühholoogi teenustele

Üldine

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilastel on taas ligipääs psühholoogi teenustele

Alates septembrist töötab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias psühholoog Elina Kivinukk. Psühholoogi nõustamine on üliõpilastele tasuta. 

Nõustamine on privaatne ja konfidentsiaalne, kestab tavaliselt umbes tund aega ning soovitav kohtutada mitu korda. 

"Psühholoogi juurde ei pea aga tulema ainult murega," kirjeldab Kivinukk. "Saan pakkuda näiteks objektiivset kõrvalpilku. Kui tundub, et oma ideed on mingi eluolukorra kohta otsa saanud, saan pakkuda uut vaadet ning leida olukorrast positiivset." 
Lugege lisa SIIT

Psühholoogi ruum on B219.
Kohtumisaega saab kirja panna http://emtapsychologist.youcanbook.me
Võib ka kirjutada elina.kivinukk@eamt.ee
Instagramis saab jälgida kontot emta_psychologist.

Rotalia stipendiumi pälvis viis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilast

Üldine, Konkurss

Rotalia stipendiumi pälvis viis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilast

Septembri algul andis Rotalia Fond pidulikul aktusel Tartus Rotalia majas üle Rotalia stipendiumid, mille pälvis viis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilast.

Rotalia Foundation (USA) koostöös Rotalia Fondiga jagab igal aastal välja 50 stipendiumit summas 2000 eurot Eesti avaõiguslike ülikoolide päevases või statsionaarses õppevormis õppivatele 2. aasta bakalaureuse- või 1. aasta magistriastme üliõpilastele.

Tänavused stipendiaadid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast on:

kooridirigeerimise üliõpilane Matiss Briedis 

interpretatsioonipedagoogika üliõpilane Karl Helmeste

lavakunsti õppe lavastaja suuna üliõpilane Mihkel Kohava 

klaveri eriala üliõpilane Evita Lohu

tšello eriala üliõpilane Valle-Rasmus Roots 

Palju õnne tudengitele ja nende juhendajatele! 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilane Mantas Šernius võitis rahvusvahelise pianistide konkursi Hiinas

Konkurss

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilane Mantas Šernius võitis rahvusvahelise pianistide konkursi Hiinas

Augusti lõpus toimus Hiinas Šanghais P. I. Tšaikovski nimeline pianistide konkurss, mille esikoha pälvis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilane Mantas Šernius. 

Mainekas Shanghai Konservatooriumis (Shanghai Conservatory) toimunud konkursil osales mitmes vanuserühmas kokku üle 200 osavõtja, kes olid välja valitud videovooru põhjal. Konkursi laureaadid said võimaluse osaleda sealsamas meistrikursustel ja esineda kontsertidel.

Mantas on õppinud Kaunase Muusikakoolis (Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija) ja Šoti 
Kuninglikus Konservatooriumis (Royal Conservatoire of Scotland). Alates 2015ndast aastast õpib ta Eesti Muusika ja Teatriakadeemias professor Ivari Ilja klaveriklassis.

Üliõpilaste teadustööde konkurss ootab osalejaid 16. septembrini

Teadus, Konkurss

Üliõpilaste teadustööde konkurss ootab osalejaid 16. septembrini

Eesti Teadusagentuur kutsub üliõpilasi esitama teadustöid riiklikule konkursile kuni 16. septembrini 2019. 

„Praeguseks on juunis välja kuulutatud konkursile esitatud juba 70 tööd. Mullu esitati konkursile lõpptähtajaks üle 500 töö. Kuigi osalevate tööde kõrge tase teeb hindajate töö keeruliseks, loodame rohket ja kõrgetasemelist osavõttu ka sel aastal ning innustame nii üliõpilasi kui värskeid vilistlasi järgneva kuu jooksul oma töid esitama,“ ütles Teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonna juhataja Terje Tuisk.

Töid saab esitada Eesti Teadusagentuuri konkursikeskkonnas https://konkursid.etag.ee. Kandideerima on oodatud üliõpilased kõigilt kõrghariduse tasemetelt.

Konkursi eesmärk on väärtustada teadustööd üliõpilaste seas ja avaldada tunnustust neile, kes on saavutanud oma töös väljapaistvaid tulemusi. Lisaks riiklikele preemiatele antakse sel aastal välja rohkem eripreemiaid kui kunagi varem: Eesti Teaduste Akadeemia presidendi ja riigiõiguse, Sotsiaalministeeriumi, Välisministeeriumi, Muinsuskaitseameti ja Uno Lauri merenduse eripreemiad.

Preemiafond on sel aastal 77 277,79 eurot ja preemiasummad jagunevad järgmiselt:

Riiklikud preemiad (antakse välja neljas valdkondlikus kategoorias):

  • rakenduskõrghariduse ja bakalaureuseõppe üliõpilaste teadustööd (I preemia 960 eurot, II preemia 650 eurot, III preemia 320 eurot);
  • magistriõppe üliõpilaste teadustööd (I preemia 1600 eurot, II preemia 1300 eurot, III preemia 700 eurot);
  • doktoriõppe üliõpilaste teadustööd (I preemia 1600 eurot, II preemia 1300 eurot, III preemia 700 eurot);
  • kaks valdkondade ja tasemete ülest peapreemiat väärtuses 3600 eurot;

Eripreemiad:

  • Eesti Teaduste Akadeemia presidendi eripreemiad, kokku 5497,79 euro väärtuses;
  • Eesti Teaduste Akadeemia riigiõiguse sihtkapitali eripreemiad, kokku 2300 euro väärtuses;
  • Välisministeeriumi eripreemiad, kokku 1500 euro väärtuses;
  • Sotsiaalministeeriumi eripreemiad, kokku 3400 euro väärtuses;
  • Muinsuskaitseameti eripreemiad, kokku 1600 euro väärtuses;
  • Kapten Uno Lauri Merekultuuri Sihtasutuse eripreemia, 1000 eurot.

Eesti Teadusagentuur korraldab üliõpilaste teadustööde konkurssi koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga tänavu juba 28. korda.

Lisainfo:
Konkursi koordinaator
Sirli Taniloo
telefon: 526 0562
sirli.taniloo@etag.ee

 

Haapsalus korraldati kolmandat korda noorte pianistide suvekooli

Õppejõud, Konkurss

Haapsalus korraldati kolmandat korda noorte pianistide suvekooli

12.–16. augustil peeti Haapsalus kolmandat noorte pianistide suvekursust, kus viisid klaverimeistrikursusi läbi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveripedagoogid prof Peep Lassmann, prof Ivari Ilja, dots Kai Ratassepp, dots Mati Mikalai, dots Age Juurikas ja lektor Mihkel Poll.

Kursustel leidis lisaks tundidele aset õppejõudude kontsert Uuemõisa mõisas ja õpilaste kontserdid Haapsalu Muusikakoolis ja Uuemõisa mõisas. 

Kursustest võttis osa kokku 33 õpilast ja kaheksa õpetajat üle terve Eesti.

Suvekool korraldati koostöös C. Kreegi nim Haapsalu muusikakooli-, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia täiendkoolituskeskuse-, Eesti Klaveriõpetajate ühingu, Haapsalu linnavalitsuse ja Eesti Pianistide Liiduga. Sündmuse korraldamist toetas Eesti Kultuurkapital. 

EMTA 2019. aasta lõpuaktuse fotode tellimine

Üldine

EMTA 2019. aasta lõpuaktuse fotode tellimine

EMTA lõpuaktuse fotode tellimine:

Fotod leiad SIIT

Piltide tellimiseks:
1) Vaata failinime, klikkides soovitud pildi paremal üleval olevat i-tähte, mille peale avaneb informatsioonipaneel (failinimi on seal kohe ülemine, stiilis "20180621-003.JPG).
2) Saada soovitud piltide failinimed koos soovitud paberpiltide suurustega fotograaf Eiko Lainjärve mailile eiko@eikophoto.com, mille peale saadetakse soovijale ülekandearve.

Paberpiltide hinnad:

10x15cm foto 1.20€,

15x23cm foto 2.40€,

A4 4.80€.

Digifotod

Väike, näiteks sotsiaalmeedias kasutamiseks mõeldud digifoto 2.40€,

Trükikõlbulik digifail 9€,

erandina ei saa suure trükikõlbuliku digifotona tellida suurt grupipilti.

EMTA laulu üliõpilane Sonja Herranen esines edukalt Timo Mustakallio konkursil

Konkurss

EMTA laulu üliõpilane Sonja Herranen esines edukalt Timo Mustakallio konkursil

Pühapäeval, 14. juulil toimus Soomes Savonlinna ooperipäevade raames Timo Mustakallio konkurss lauljatele, kus EMTA laulueriala teise õpiaasta üliõpilane sopran Sonja Herranen Heli Veskuse lauluklassist pälvis auhinnalise II preemia ning Soome Kultuurirahastu Eero Rantala fondi eripreemia.

Timo Mustakallio konkursil osales 15 võistlejat Soomest. Konkursil leiab nii eelvoor kui ka finaal aset ühe päeva jooksul. Võistluse eesmärk on välja selgitada mitte tehniliselt parim laulja, vaid suurima tulevikupotentsiaaliga kandidaat. Žüriisse kuulusid lauljad tenor Jorma Silvasti, sopran Soile Isokoski ja tenor Topi Lehtipuu.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tervitab XXVII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm”

Üldine

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tervitab XXVII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm”

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia osaleb XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” sündmustel, tervitades akadeemias üle Eesti kulgenud teekonnal laulu- ja tantsupeotuld. EMTA sümfooniaorkester võtab laulupeo teise päeva kontserdil sisse saateorkestri rolli. 

Laulupeo avakontsert 6. juulil on pühendatud õpetajale. Laulupeo 150. juubeliaastal tehakse kummardus muusikaharidusele ja -õpetajatele, tänu kellele on saanud pidude traditsioon jätkuda. Täna jõudis laulupeotuli Naissaarelt Tallinnasse ning teekond viis tule Tallinnas koolidesse, kus on muusikuteed alustanud tänased laulupeodirigendid.

Kell 14 saabus sümboolne tõrvik Eesti Kooriühingu presidendi ja EMTA kooridirigeerimise õppejõu Hirvo Surva kätes laulu ja muusika saatel EMTA ette, kus tule võttis üle EMTA rektor Ivari Ilja. Esinesid nii Aavo Otsa brass kui ka EMTA puhkpilliorkester dirigent Toomas Vavilovi juhtimisel.

Foto autor Rasmus Kooskora

“Laulupeokultuur – see on nagu võimas tuumareaktor, mis on toitnud ja toidab meie muusikakultuuri elujõudu ning põlvkondadevahelist energiavahetust, hoides seda viljastavas liikumises,” sõnas Ilja üritusel peetud kõnes, “Täna kasvatame akadeemias dirigente, õpetajaid, heliloojaid, lauljaid ja interpreete, kellest paljud annavad juba nii täna kui ka tulevikus oma panuse laulupidude traditsiooni jätkumisse ja arengusse.”

Nädala lõpus täidab laulupeo teise päeva kontserdil esindusorkestrina saateorkestri ülesannet Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester. Kontsertmeister on EMTA viiuli eriala üliõpilane Toomas Hendrik Ellervee

EMTA sümfooniaokestri juhi Rain Vilu sõnul on tegemist ühtaegu suure vastutuse ja auga: “Pole vajadust selgitada, kuivõrd eriline ja tähendusrikas sündmus on laulupidu inimestele Eestis ja kaugemalgi. Kahtlemata tajume seda vastutust mängides, kuid samaväärselt mõjukas on ka sündmuse ülevus ja rõõm. Oleme väga tänulikud selle väärika esinemisväljundi eest.” Vilu kinnitusel on repertuaar selge ning käsil on prooviperiood. 

EMTA sümfooniaorkester osales esindusorkestrina edukalt samuti 2017. aasta noorte laulupeol “Mina jään”.

Fotogalerii, fotograaf Rasmus Kooskora.