Puhkpillid ja löökpillid

Puhpilliõppe juht prof. Peeter Sarapuu
(flööt, oboe, klarnet, fagott, saksofon, metsasarv, trompet, tromboon, tuuba, löökpillid)

Puhkpilli- ja löökpilliõppe keskmeks võib pidada tugevaid erialaklasse. Õppejõud, kelle hulgas on mitmeid rahvusvaheliselt hinnatud muusikuid ja tunnustatud pedagooge, on ühtlasi solistid Eesti juhtivates orkestrites ning omavad ka pikaajalist kogemust kammermuusika vallas.

Traditsioonid on ühendatud tänapäevaga, klassikalise kooli ja repertuaari omandavad üliõpilased kõrvuti kaasaegse muusika interpretatsiooniga. Külg külje kõrval ja dialoogis üliõpilastega töötavad eri põlvkondade muusikud - trompetistid Avo Ots ja Indrek Vau, klarnetistid Hannes Altrov ja Toomas Vavilov, saksofonimängijad Olavi Kasemaa ja Virgo Veldi jt. Erialade kõrget taset näitab ka suur välis- ja vahetusüliõpilaste arv.

Kontaktid