SügisFest 2018

SügisFest suurem kui kunagi varem

19.–24. oktoobrini leiab aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) muusikafestival SügisFest. Festivali jooksul astub lavale üle 150 muusiku ja näitleja ning toimub kümme eriilmelist sündmust, millest suuremale osale pääseb tasuta.

Juba 19. korda toimuv muusikafestival SügisFest on tervet EMTA-t ühendav festival ning toob kokku muusika interpretatsiooni, heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ja kaasaegsete etenduskunstide tudengid ja õppejõud. Festival annab publikule võimaluse seada sammud nii teater NO99, Estonia kontserdisaali, kino Heliose kui ka EMTA saalide poole ning pakub kuulajale läbilõiget Eesti ainsa muusikakõrgkooli mitmetahulisest tööst.

Festivali pidulikul avaõhtul 19. oktoobril esietendub teater NO99 suures saalis Georg Friedrich Händeli ooper “Orlando”, mis jõuab vaatajateni Stephan Jörise verivärskes lavastuses. Rollides säravad EMTA lauluüliõpilased, keda toetab varajase muusika keskuse tudengite barokkansambel. 20. oktoobri sümfooniakontsert Estonia kontserdisaalis toob publikuni nii 19.–20. sajandi muusika kui ka EMTA doktorandi Giovanni Albini uudisteose maailmaesiettekande. Lavale astuvad siis EMTA sümfooniaorkester, vioolamängija Sandra Klimaitė ning dirigent Paul Mägi.

Festivali jooksul annavad kontserdi ka EMTA jazzmuusika üliõpilaste ansamblid, kes toovad kuulajateni rokilegendi Riho Sibula hitid. Kuulda saab uut elektronmuusikat ning näha, mis juhtub, kui oma jõud ühendavad kontrabassimängijad Kristin Kuldkepp, Jaanus Siniväli ning videokunstnik Tencu. Piireületavaid elamusi pakuvad muusika- ja tantsutudengite improvisatsioonid helides ja liikumistes ning oma panuse festivali kavasse annavad keel-, puhk- ja klahvpilli ning laulueriala tudengid kavaga möödunud sajandi teise poole kodu- ja välismaiste heliloojate loomingust. Lisaks saab osaleda kaasaegsete etenduskunstide õpitoas ning Tony Woodcocki seminaril, mis räägib muusika rollist tänapäeva muutunud ühiskonnas.

Festivali lõpetab 24. oktoobril Londoni näitetrupi New Public lavastus pealkirjaga “Lucid”. See naljakas ja kohati häiriv pilguheit unenägude maailma tuuakse publikuni, kasutades leidlikku kombinatsiooni helidest, füüsilisest teatrist ja sürreaalsest huumorist. Londoni kriitikutelt palju kiidusõnu saanud lavastuses astub üles ka eesti näitlejanna Katariina Tamm. Etendust saab tänu viitevaba heli- ja videoülekande tehnoloogia LoLa kasutamisele näha korraga lausa kahes kohas, nii Eesti Rahvusraamatukogu tornisaalis kui ka EMTA kammersaalis.

Programm

19.10 kell 19 / Teater NO99 suur saal (Sakala 3) / 10/5 €
ESIETENDUS: Georg Friedrich Händeli ooper "Orlando"
Lavastaja Stephan Jöris (Saksamaa)
Dirigent ja muusikajuht Endrik Üksvärav
Lauljate juhendajad Tuuli Lindeberg (Soome) ja Jörg Dürmüller (Šveits)
Orkestri juhendajad Meelis Orgse ja Imbi Tarum
Kontsertmeister Ene Rindesalu
Kunstnik Ellen-Alice Hasselbach (EKA)
Valgusmeister Priidu Adlas
Grimeerija Evelyn Nurmsalu
Laval EMTA lauluüliõpilased ja EMTA barokkorkester
Etendub veel 20.10 ja 21.10 kell 16

20.10 kell 19 / Estonia kontserdisaal / 10/5 €
EMTA sümfooniaorkester
Sandra Klimaitė (vioola)
Dirigent Paul Mägi
Kavas Beethoven, Forsyth, Albini (esiettekanne)

21.10 kell 19 / EMTA kammersaal / tasuta
Riho Sibul 60
EMTA jazzmuusika üliõpilased
Kavas muusika ansamblite Kaseke, VSP Projekt ja Ultima Thule repertuaarist

21.10 kell 21 / Helios Hall (Sauna 1) / 10/5 €
Treffpunkt #3
EMTA, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli tudengite ja õpilaste uudisloomingu kontsert
Kavas elektrooniline ja elektroakustiline muusika

22.10 kell 19 / EMTA kammersaal / tasuta
EMTA muusika interpretatsiooni üliõpilaste kontsert
Kadi Jürgens (laul), Artūras Šukys (klarnet), Juan Fran Cabrera (viiul), Valle-Rasmus Roots (tšello), Sven-Sander Šestakov (klaver), Piret Mikalai (klaver), Anna Smirnova (klaver) jt
Kavas Berg, Englund, Penderecki, Ligeti, Kõrvits jt

23.10 kell 16 / EMTA auditoorium / tasuta
Tony Woodcocki (USA) seminar
“Music’s Place in the Contemporary World: What do we need to change?”

23.10 kell 17.30 / EMTA ooperistuudio / tasuta
CoPeCo vilistlaste kontsert
Kristin Kuldkepp (kontrabass, live-elektroonika, visuaal), Jaanus Siniväli (kontrabass), Tencu (visuaal)
Kavas nüüdislooming koos live-video ja live-elektroonikaga

23.10 kell 19 / EMTA kammersaal / tasuta
CoPeCo ja TÜ VKA tantsukunsti üliõpilaste performance
Juhendajad Taavi Kerikmäe ja Merle Saarva
Kavas nüüdislooming ja improvisatsioonid helides ja liikumistes

23.10 kell 19.30 / EMTA ooperistuudio / tasuta
Näitetrupi New Public (Inglismaa) õpituba

24.10 kell 19 / Eesti Rahvusraamatukogu tornisaal (Tõnismägi 2) ja EMTA kammersaal / tasuta
Etendus “Lucid”
Laval näitetrupp New Public (Inglismaa): Stefanie Bruckner, Dean Elliott, Tom Kelsey, Jo Moss, Katariina Tamm
REGISTREERU ETENDUSE PUBLIKUKS SIIN
Etendus toimub Eesti Rahvusraamatukogu tornisaalis, kuhu piiratud mahutavuse tõttu pääsevad vaid eelregistreerunud külalised. Registreerimine avatakse EMTA kodulehel 10.10 kell 10.00. Etendus kantakse reaalajas viitevaba LoLa tehnoloogia abil üle EMTA kammersaali, kuhu pääseb ilma eelregistreerimiseta.

Kohtumiseni SügisFestil!