Kontserdid

MAI

2.05 kell 17 / Eesti Rahvusraamatukogu suur konverentsisaal (Tõnismägi 2) / tasuta
Doktorikontsert
Tze Yeung Ho (kompositsioon)
Kaastegev Elisabeth Hetherington (sopran, Kanada/Holland)
Kavas Gubaidulina, Ho (esiettekanne)

2.05 kell 18 / Eesti Teaduste Akadeemia saal (Kohtu 6) / tasuta
Johann Valentin Meder ja Läänemere-äärne muusika
Egle Veltmann (metsosopran), Laur Ints (barokkviiul), Tiina Mäe (barokkviiul), Meelis Orgse (barokkviiul), Kristiina Talen (barokkvioola), Hanna Jürgenson (kontrabass), Saale Fischer (klavessiin), Darío Cervera Jordá (klavessiin), Peter Drozd (klavessiin)
Kavas Meder, Buxtehude, Roman
Toimub kultuuriteaduste ja kunstide doktorikooli konverentsi “Linna- ja õukonnakultuur Läänemere ruumis varasel uusajal” raames

3.05 kell 17 / Kiek in de Kök (Komandandi tee 2) / sissepääs muuseumipiletiga
Külaliskontsert
Per Skareng (kitarr, Rootsi)
Kavas Roman, Bellman, Sanz, Barrios, Granados, Albéniz

3.05 kell 22 / EMTA ooperistuudio / tasuta
CoPeCo Collective
Esinevad CoPeCo programmi vilistlased Teemu Mastovaara (tšello), Kristin Kuldkepp (kontrabass), Felix Stachelhaus (löökpillid)
Kuraator Taavi Kerikmäe
Kavas Alireza Farhang, Christiaan Richter, Jenny Hettne, Ting-Yi Ma, Clotilde Rosa
Koostöös festivaliga World Music Days

3.05 kell 23 / EMTA kammersaal / tasuta
“Esimene kontakt”
EMTA Uue Muusika Ansambel
Johanna Vahtola (hääl), Maria Elonen (flööt), Paolo Pellegrini (klarnet), Karl Tipp (saksofon), Zhi Bo Yang (saksofon), Mart Aus (trompet), Juho Eemeli Solehmainen (klaver), Darío Cervera Jordá (klaver), Olesya Davydyuk (viiul), Adla Cameselle Barbosa (tšello)
Juhendajad Taavi Kerikmäe, Tarmo Johannes
Kavas Nick Snowball, Tilen Lebar, Ansgar Bester, Tze Yeung Ho, Vlad Chlek
Koostöös festivaliga World Music Days

5.05 kell 14 / Estonia kontserdisaal / 5/3 €
EMTA sümfooniaorkester
Eve Neumann (sopransaksofon), Vlady Bystrov (altsaksofon), Evita Lohu (klaver)
Dirigendid Jüri Alperten, Aleksandr Bražnik
Kavas Beethoven, Tšaikovski, Rimski-Korsakov, Maltis (maailmaesiettekanne)

5.05 kell 18 / Kadrioru kunstimuuseum (Weizenbergi 37) / 12/8 €
Lossimuusika” hooaja lõppkontsert
Esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased, õppejõud ja vilistlased Toomas Vavilov (klarnet), Peeter Sarapuu (fagott), Jürnas Rähni (metsasarv), Triin Ruubel (viiul), Katariina Maria Kits (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Henry-David Varema (tšello), Regina Udod (kontrabass)
Kavas Schubert
Kontsert toimub “Lossimuusika” sarjas

6.05 kell 19 / EMTA orelisaal / tasuta
Klassikontsert
Henry-David Varema tšelloüliõpilased
Valle-Rasmus Roots, Juho Ahmas, Yuri Kang
Klaveril Reet Ruubel ja Nicola Possenti
Kavas Bach, Piatti, Shor, Hindemith, Šostakovitš, Prokofjev

7.05 kell 18 / EMTA kammersaal / tasuta
Tudengiteisipäev
Lea Valiulina (klaver)
Kaastegev Peep Lassmann (klaver)
Kavas Bach/Busoni, Rahmaninov, Grieg

9.05 kell 17 / Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3) / sissepääs muuseumipiletiga
Kitarriõhtu
Heiki Mätliku kitarriüliõpilane Saskia Kiting
Kaastegev Ivo Laanelind (kitarr)
Kavas Sor, Bach, Brouwer, Koškin

9.05 kell 19 / EMTA kammersaal / tasuta
“Give Me Some Music”
Eva Märtsoni endised ja praegused lauluüliõpilased
Eerika Eensalu, Grete Oolberg, Bora Park, Egle Troon, Merje Uppin, Aule Urb
Klaveril Irina Oja ja Leo Dubovsky
Kavas Monteverdi, Händel, Mozart, Fauré, Wagner, A. Mahler, Barber, Stolz, R. Strauss

11.05 kell 17 / EMTA orelisaal / tasuta
Klassikontsert
Oksana Sinkova flöödiüliõpilased
Enelin Väisinen, Heonjeong Gu, Henna Ustinov, Yuheng Wang
Klaveril Ralf Taal
Kavas Reinecke, Schubert, Fauré, Vihmand

12.05 kell 19 / EMTA kammersaal / tasuta
Koostöövaimus
Budapesti Ferenc Liszti Muusikaakadeemia ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Balázs Fülei (klaver, Ungari)
Kavas Beethoven
Koostöös Ungari Instituudiga

13.05 kell 19 / EMTA kammersaal / tasuta
Koostöövaimus
Varssavi Fryderyk Chopini Muusikaülikool ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Mateusz Konopelski (viiul, Poola), Karol Marianowski (tšello, Poola), Łukasz Chrzęszczyk (klaver, Poola)
Kavas Chopin

14.05 kell 17 / EMTA kammersaal / tasuta
Tudengiteisipäev
Toomas Hendrik Ellervee (viiul)
Kaastegev Reet Ruubel (klaver)
Kavas Beethoven, Wieniawski, Eller

14.05 kell 19 / Estonia kontserdisaal / tasuta
Koostöövaimus
Tallinna päeva kontsert
Veneetsia Benedetto Marcello nim Konservatoorium ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Solistid Igor Cognolato (klaver, Itaalia), Monica Finco (flööt, Itaalia), Raiko Raalik (bass), Jakob Peäske (fagott), Sven-Sander Šestakov (klaver)
Tallinna Kammerorkester
Dirigent Kaspar Mänd
Kavas Vivaldi, Haydn, Mozart
Koostöös Tallinna Kultuuriameti ja Tallinna Filharmooniaga

15.05 kell 18 / Tallinna Metodisti kirik (Narva mnt 51) / tasuta
Uudisloomingu kontsert
EMTA sümfooniaorkester
Dirigent Toomas Vavilov
Kavas Lauri-Dag Tüüri, Peter Bajetta ja Tze Yeung Ho orkestriteoste ning Tõnis Leemetsa ja Jakob Juhkami elektroakustilise loomingu maailmaesiettekanded

16.05 kell 19 / EMTA kammersaal / tasuta
Koostöövaimus
Bakuu Muusikaakadeemia ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Yegana Akhundova (klaver), Ilaha Israfilova (klaver), Umida Abasova (viiul), Fagan Hasanli (klaver), Atabey Ismayilov (tarr), Henry-David Varema (tšello)
Kavas Schumann, Brahms, Rahmaninov, Israfilova, Adigezalov, Melikov, Hadžibekov, Lemba

17.05 kell 19 / EMTA kammersaal / tasuta
Klassikontsert
Heli Veskuse lauluüliõpilased
Sonja Herranen, Johanna Maria Juhandi, Merit Kraav, Karmen Kõrnas, Ursula Roomere, Iris Roost, Silja Sevonkari, Karis Trass
Klaveril Maria Bachmann
Kavas Händel, Mozart, Puccini, Berg, Saariaho jt

18.05 kell 17 / EMTA orelisaal / tasuta
"Klavessiin ja sõbrad"
Darío Cervera Jordá, Lois Freire Caneda, Peter Drozd, Liliane Reiljan, Anneli Tohver, Kristiina Tanner (klavessiin), Ieva Melāne (sopran), Leena Laas (barokkviiul), Olga Kudajeva (barokkviiul), Kristiina Talen (barokkvioola), Yasuhiro Nakashima (lauto)
Kavas Graun, Rameau, Froberger, Byrd, L. Couperin jt

18.05 kell 18 / Heliloojate Kappide majamuuseum (Tallinna 30, Suure-Jaani) / tasuta
Muuseumiöö kontsert
Esinevad EMTA üliõpilased
Koostöös Põhja-Sakala vallaga

19.05 kell 14 / EMTA kammersaal / tasuta
Klassikontsert
Johanna Vahermägi vioolaüliõpilased
Raido Lill, Ann Mäekivi, Hilla Lappalainen, Merike Heidelberg
Klaveril Thea Nestor
Kavas Bach, Vanhal, Bloch, Walton, Hindemith, Jongen

19.05 kell 19 / EMTA kammersaal / tasuta
Ristuvad kultuurid / Crossing Cultures:
Eesti – Lõuna-Korea
Esinevad Eesti ja Lõuna-Korea üliõpilased

21.05 kell 18 / EMTA kammersaal / tasuta
Tudengiteisipäev
Karolina Žukova (klaver)
Angelo Paluselli (klaver)
Kavas Bach, Haydn, Schubert, Brahms, Tšaikovski, Skrjabin

22.05 kell 19 / EMTA kammersaal / tasuta
Klassikontsert
Toivo Nahkuri klaveriüliõpilased

22.05 kell 21 / Hopneri maja (Raekoja plats 18) / tasuta
Pärimusmuusika eriala kontsert-eksam
Pärimusmuusika üliõpilaste praktiline kontsert-eksam Tallinna tantsuklubis

23.05 kell 17 / Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3) / sissepääs muuseumipiletiga
Kitarriõhtu
Heiki Mätliku kitarriüliõpilased Romet Osipov, Yifei Wu
Kaastegev Yasuhiro Nakashima (lauto)
Kavas Vivaldi, Bach, Ponce, 16. sajandi heliloojate lautoduod

23.05 kell 17 / Tallinna Metodisti kirik (Narva mnt 51) / tasuta
Dirigeerimise eriala kontsert-eksam
EMTA koor ja sinfonietta, segakoor Kammerhääled
Solistid Mirell Jakobson (sopran), Johanna-Marion Lõhmus (sopran), Maarja Helstein (alt)
Juhatavad Kärolin Orav, Eleri-Kristel Kuimet, Daniel Beuster, Roland Viilukas
Kavas Vivaldi, Scanlon, Marenzio, Schütz, Kreek, Saar, Pärt

24.05 kell 19 / Tallinna Jaani kirik / tasuta
Dirigeerimise eriala kontsert-eksam
“Path of Miracles – A Musical Journey from East to West”
Kammerkoor Ultreia, segakoor Caminantes (Iirimaa)
Juhatab Daniel Beuster
Kavas Joby Talbot “Path of Miracles” (Eesti esiettekanne)

25.05 kell 17 / Tallinna Metodisti kirik (Narva mnt 51) / tasuta
Dirigeerimise eriala kontsert-eksam
EMTA koor, Tallinna Kammerkoor, segakoor Noorus
Juhatavad Mariell Aren, Maarja Helstein, YeoMee Huh
Kavas Schnittke, Rahmaninov, Mendelssohn, Tavener, Uusberg, Valkonen, Tobias, Tormis

26.05 kell 17 / EMTA kammersaal / tasuta
Uudisloomingu kontsert
EMTA sinfonietta
Dirigent Toomas Vavilov
Kavas EMTA kompositsiooniüliõpilaste maailmaesiettekanded

28.05 / Piip ja Tuut Mängumaja (Toom-Kooli 13) / tasuta
Pärimusmuusika eriala kontsert-eksamid
kell 17
Esinevad pärimusmuusika 1. kursuse üliõpilased Hanna-Liia Kiipus (viiul), Karolin Vetevoog (torupill), Svetlana Rodionova (laul), Laura Lehto (kannel)
kell 19
Esineb pärimusmuusika 1. kursuse üliõpilaste ansambel

29.05 kell 19 / Piip ja Tuut Mängumaja (Toom-Kooli 13) / tasuta
Pärimusmuusika eriala kontsert-eksam
Esineb pärimusmuusika eriala bakalaureuseõppe lõpetaja Hanna Kata Norma

31.05 kell 18 / Tallinna Jaani kirik / tasuta
Dirigeerimise eriala kontsert-eksam
Collegium Musicale, Eesti Rahvusmeeskoor, Politsei- ja piirivalveorkester
Dirigent Roland Viilukas
Kavas Šostakovitš, Steinberg, Stravinski, Weill

Vaata sündmuste kalendrit siit.