Uusaastakontsert

  • -
  • 19.00
  • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
Uusaastakontsert

4.01 kell 19 / EMTA kammersaal
Uusaastakontsert
Dmitri Bulgakov (oboe, Venemaa)
Anton Dressler (klarnet, Venemaa/Itaalia)
Alexander Kobrin (klaver, Venemaa/USA)
Kavas Chopin, Hindemith, Brahms
Sissepääs tasuta

Dmitri Bulgakov (1978) on Moskvas sündinud rahvusvaheliselt tuntud ja hinnatud oboemängija. Ta lõpetas Gnessini nim muusikakooli Ivan Pušetšnikovi juures ning seejärel õppis Detmoldi kõrgkoolis Saksamaal Gernot Schmalfussi juhendamisel. Bulgakov on edukalt osalenud nii Venemaa kui ka rahvusvahelistel konkurssidel: ta on Venemaa riikliku noorte konkursi, Venemaa puhkpillimängijate konkursi, Kölni R. Lauschmanni konkursi, Ühendkuningriikide TWIYCA konkursi ning GWK, DAAD ja Triumphi auhindade laureaat. Nõutud kammermuusiku ja solistina on ta osalenud paljudel festivalidel, sealhulgas Grazi, Elba ja Oldenburgi festivalidel. Bulgakov on mänginud koos selliste dirigentidega nagu Lev Markiz, Vladimir Ziva, Dmitri Sitkovetski. Lisaks on Bulgakov teinud palju salvestusi raadios ja televisioonis. 1998. aastal asutas Dmitri koos Roman Mintsiga Moskvas Homecoming festivali, 2002. aastal kaasjuhatas represseeritud muusikute projekti Venemaal ning 2005. aastal sündis koostöös Pavel Strugaleviga Homecoming Woodwind Ensemble, mille esimeseks projektiks oli Bachi Goldbergi variatsioonide esitamine. Praegu jagab Bulgakov oma aega Gnessini nim muusikakoolis, Moskva konservatooriumis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õpetamise ja interpreedina esinemise vahel.

Anton Dressler (1974) on õppinud Moskva konservatooriumis prof. Vladimir Sokolovi ja prof. Lev Mikhailovi juures, Bologna konservatooriumis prof. Italo Cappicchioni käe all ja Milano La Scala akadeemias prof. Fabrizio Meloni ja Mauro Ferrando juhendamisel. Lisaks on ta osalenud Antoy Pay, Wolfgang Meyeri ja Eddie Danielsi meistrikursustel. Dressler on olnud Venemaa ja rahvusvaheliste konkursside laureaat ning pälvinud diplomi rahvusvahelisel klarnetikonkursil Markneukirchenis Saksamaal. Ta on mänginud koos selliste interpreetide ja kollektiividega nagu Boris Adrianov, Dmitri Bulgakov, Aleksander Kobrin, Miša Maiski, Boris Petrušanski, Julian Rachlin, Jean-Yves Thibaudet, Itamar Golan, Ingrid Fliter, Peterburi keelpillikvartett, Avivi kvartett, Moskva kammerorkester ning osalenud paljudel festivalidel Itaalias, Saksamaal ja Venemaal.

Dressler on väga pühendunud kammermuusik olles üks „Kaleido Ensemble” asutajatest. Samuti pöörab ta suurt tähelepanu nüüdismuusikale: ta on olnud paljude teoste esmaesitajaks ning mitmed heliloojad on talle  oma teoseid pühendanud. Lisaks klassikalisele muusikale on ta osalenud ka jazz- ja rahvamuusikaga seotud projektides ning huvi elektronmuusika vastu on tema repertuaari mitme uue teose võrra laiendanud. Dressler on mänginud sellistes orkestrites nagu Padova ja Veneto kammerorkester, Mantova kammerorkester ja Jeunesses Musicales World Orchestra. 2008–2010 õpetas ta klarnetit Cremona muusikaakadeemias ning 2010-2018 Trento konservatooriumis. Ta on salvestanud Messieni loomingut, vene muusikat klarnetile ja klaverile ning andnud välja improvisatsiooni elementidega CD „Duo al Opera”.

Alexander Kobrin (1980) on laias maailmas  armastatud pianist, kel ette näidata rida esinemisi alates Vene Rahvusorkestrist ning Tokio Filharmooniast lõpetades BBC Sümfooniaorkestriga selliste nimekate dirigentide juhatamisel nagu Mihhail Pletnev, Mihhail Jurovski, Mark Elder, James Conlon, Claus Peter Flor, Alexander Lazarev, Vassili Petrenko ja Juri Bašmet.

Märkimisväärseks võib pidada, et pianist Kobrin, kes on kõrgelt tunnustatud prof. Lev Naumovi endine õpilane, on maailma ühe käe sõrmedel loetavate kõige olulisimate konkursside esikohtade seas koos nimedega nagu Rafal Blechacz ja Yundi Li. Kirsiks tordil aga on Kobrin ehk maailma kõige mainekama konkursi - Van Cliburni nimelise pianistide konkursi kuldmedali omanik (2005). „Kindlasti ei satu sellise kaliibriga tegelasi meie majasse liiga tihti! See, millest antud pianist on läbi murdnud, on enamikule maailma pianistidele jäänud siiski kättesaamatuks”, kommenteerib EMTA klaveriõppejõud ja hinnatud pianist Age Juurikas.

Lisaks solistikarjäärile armastab Kobrin ka pedagoogitööd: 2003-2010 õpetas ta Moskva Gnessini nim. muusikapedagoogilises instituudis, 2010-2013 Columbuse riikliku ülikooli Schwobi muusikakoolis, aastail 2013-2017 New Yorgi ülikooli Steinhardti koolis ning juulist 2017 sama ülikooli Eastmani muusikakoolis.

Oma meistrikursustel on ta inspireerinud noor pianiste pea kõikjal Euroopas, aga ka Aasias - Jaapanis ja Hiinas. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on A. Kobrin õpetamas juba kolmandat aastat järjest.