Tudengiteisipäev. Piret Mikalai ja Leo Dubovsky

Piret Mikalai (klaver)
Leo Dubovsky (klaver)
Kavas Beethoven, Liszt, Prokofjev, Mägi, Bach, Granados, Rahmaninov, Brahms

Piret Mikalai klaveriõpingud said alguse 2004. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Ira Flossi klaveriklassis. Alates 2016. aastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, juhendajateks professor Peep Lassmann ja Mihkel Poll. Piret on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest ja vabariiklikest konkurssidest. Ta on pälvinud II preemia (2012) ning I preemia (2013) vabariiklikul noorte pianistide konkursil „Eesti kõla“; diplomi 5. rahvusvahelisel pianistide konkursil „Noor virtuoos“ Riias (2013); diplomi Stockholmi rahvusvahelisel muusikakonkursil (2014); Eesti Klaveriõpetajate Ühingu preemia VIII Eesti pianistide konkursil (2014); aastatel 2014 ja 2015 laureaaditiitlid ning aastal 2016 I preemia vabariiklikul keskastme muusikakoolide vahelisel konkursil; finalistidiplomi 5. Riia rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil (2016). Piret on esinenud Narva Linnaorkestriga aastatel 2009 ja 2011 ning 2016. aastal Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestriga. Ta on osa võtnud Ivari Ilja, Igor Cognolato, Harald Ossbergeri ja Paolo Bidoli meistrikursustest. Koos Hanna Taubega pälvis Piret I preemia Klaipedas toimunud rahvusvahelisel kammeransamblite konkursil (2015) ning I preemia konkurss-festivalil „Renaissance“ Armeenia linnas Gjumris (2016).

Leo Dubovsky alustas klaveri õppimist 2000. aastal Narva Muusikakoolis Tatjana Gontšarova käe all. Tema õpingud jätkusid Tallinna Muusikakeskkoolis ja hiljem Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Ada Kuuseoksa juures. Ta on osalenud arvukatel konkurssidel ning pälvinud preemiaid, sh II ja I preemia Chopini konkursil Petroskois (2009 ja 2011), II preemia Chopini konkursil Narvas (2012), II preemia 2015. aasta sügisel XXV Rooma pianistide konkursil, diplom Chopini-nimelisel konkursil Ungaris (2016), I preemia Palmanova konkursil kategoorias Premio Filippo Trevano (2017), II preemia Firenze rahvusvahelisel interpreetide konkursil Premio Crescendo (2018) jt. Leo on esinenud Eestis, Itaalias, Horvaatias, Poolas, Šveitsis ja Sloveenias ning mänginud koos Narva Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ja Gödöllö Sümfooniaorkestriga Anatoli Štšura ja Gábor Horváthi juhatusel. Aastatel 2017–2018 õppis Leo Viini Muusika- ja Kaunite Kunstide Ülikoolis Christiane Karajeva juhendamisel ja 2017. aastast täiendab ta end ka Taani Kuninglikus Balletiteatris Alison Smithi juures. Samuti jätkab ta õpinguid EMTA magistrantuuris emeriitdotsent Ada Kuuseoksa juhendamisel.

Sissepääs tasuta