Tudengiteisipäev. Min-Young Yoon ja Lois Freire Caneda

26.03 kell 18 / EMTA kammersaal
Tudengiteisipäev
Min-Young Yoon (klaver)
Lois Freire Caneda (klaver)

KAVA

Franz Schubert (1797–1828)
Neli eksprompti D 935
I f-moll
II As-duur
III B-duur
IV f-moll

Lois Freire Caneda

Vaheaeg

Ludwig van Beethoven (1770–1827)
Klaverisonaat nr 23 f-moll op. 57 „Appassionata”
I Allegro assai
II Andante con moto
III Allegro ma non troppo – Presto

Ferenc Liszt (1811–1886)
„Poeetilised ja religioossed harmooniad” S 173
VII „Funérailles” („Matused”)

Sergei Rahmaninov (1873–1943)
„Etüüd-pildid” op. 39
IX Allegro moderato – Tempo di marcia (D-duur)

Min-Young Yoon

Lois Freire Caneda on sündinud Hispaanias O Grove linnas. Tema klaveriõpingud algasid O Grove muusikakoolis ning jätkusid Pontevedra muusikakeskkoolis. Edasi viis haridustee Vigo muusikakõrgkooli. Aastatel 2014–2015 oli Lois vahetusüliõpilasena Eestis ning käesoleva aasta kevadel lõpetab ta EMTA magistriõppe Tanel Joametsa juhendamisel. Lois on andnud soolokontserte Hispaanias ja sellistes Eesti linnades nagu Tallinn, Tartu, Valga ja Rakvere. Samuti on ta esinenud Hispaanias Santiago de Compostelas toimunud klaverifestivalil nii solisti kui ka kammermuusikuna ja Hispaania rahvusvahelisel festivalil „Forum Musikae“. Lois on teinud koostööd erinevate instrumentalistide ja lauljatega, sh on ta pikaajaliselt musitseerinud koos trompetist Jose Antonio Page Ramirezega. 2018. aastal saavutas Lois metsosopran Merilin Tauliga EMTA Lied-duode konkursil kolmanda koha. Lois on täiendanud end Valentina Igoshina, Alexander Kobrini, Zoltán Kocsise, Imre Rohmanni, Alexander Sandleri, Maria Szraiberi ja Lilya Zilbersteini meistriklassides.

Min-Young Yoon on pärit Lõuna-Koreast. Ta alustas muusikaõpinguid kuueaastaselt ning lõpetas 2005. aastal Anyangi kunstikeskkooli. Seejärel jätkusid klaveriõpingud Sejongi ülikoolis. 2018. aastast õpib ta EMTAs prof Mati Mikalai juhendamisel. Min-Young on osalenud Gregorz Kurzyński, Gulshan Annaghiyeva, Igor Cognolato, Harald Ossbergeri, Rüya Taneri ja teiste pianistide meistriklassides. 2011. aastal võttis ta osa Dortmundi ülikooli korraldataud kammermuusika suvekursusest ning osales Osnabrücki konservatooriumi professori Roland Prölli meistriklassis. Min-Young on võitnud mitmeid konkursse, sealhulgas esimese koha Sejongi filharmoonia konkursil Seoulis ja kolmanda koha 2018. aasta prof Heljo Sepa nim klaverikonkursil. 2019. aastal pälvis Min-Young Dora Pluss stipendiumi.

Sissepääs tasuta