Tudengiteisipäev. Lea Valiulina

7.05 kell 18 / EMTA kammersaal
Tudengiteisipäev
Lea Valiulina (klaver)
Kaastegev Peep Lassmann (klaver)
Kavas Bach/Busoni, Rahmaninov, Grieg

Lea Valiulina (1995) alustas klaveriõpinguid Narva Kreenholmi Muusikakoolis Olga Zrjanina ja Riina Vohta juures. Lisaks klaverile õppis ta ka orelit, võttes tunde Tuuliki Jürjo käest. Järgnesid õpingud Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Ülle Sisa ja Ralf Taali juhendamisel. Seejärel astus Lea Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse prof Ivari Ilja klaveriklassi ning aasta hiljem läks vahetusüliõpilaseks Londonisse Guildhalli Muusika- ja Draamakooli, kus tema õpetajaks oli Joan Havill. 2018. aasta kevadel omandas Lea prof Peep Lassmanni juhendamisel EMTA bakalaureusekraadi. Sama aasta sügisel oli tal võimalus täiendada end Peterburi Konservatooriumis. Hetkel jätkab Lea õpinguid EMTA magistrantuuris prof Lassmanni käe all. Lea on esinenud nii solisti kui ka kammermuusikuna koos viiuldaja Ann Meeta Teppo ja tšellist Ruslan Petroviga arvukatel kontsertidel ja festivalidel ning võtnud osa konkurssidest ja meistrikursustest Eestis, Venemaal, Lätis, Soomes, Saksamaal, Itaalias ja Inglismaal. Samuti on ta  mänginud erinevate projektide raames mitme orkestri koosseisus, sealhulgas ERSO, EMTA SO ja TIYO ees.

Sissepääs tasuta