Tudengiteisipäev. Karl Tipp ja Karolin Vetevoog

  • -
  • 18.00
  • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
Tudengiteisipäev. Karl Tipp ja Karolin Vetevoog

26.02 kell 18 / EMTA kammersaal
Tudengiteisipäev
Karl Tipp (saksofon, elektroonika), Karolin Vetevoog (torupill)
Kavas Tipp

Kontserdi märksõnaks võiks olla ehk muusika linnastumine. Kuidas on meid mõjutanud linna kolimine ning kuidas suhtub sellesse ümbrus, loodus? Olen põiminud looduses salvestatud linnuhääled ja naturaalsed helid koos linnamürast pärit olmehelidega muusikaks. Igal palal on oma lugu, mida ta räägib. Ehk aitavad sisu kirjeldada ka taustapildid, kus on näha stseenid alates eelajaloolisest džunglist tänapäeva pilvelõhkujate konstruktsioonideni välja. See kontsert on enamjaolt eksperimentaalne rännak.
Karl Tipp

Karl Tipp alustas klaveriõpinguid Paide Muusikakoolis Astrid Silla klassis. Pärast klaverieriala lõpetamist jätkas ta samas koolis saksofoni õppimist Olavi Oismanni juures. 2011–2015 aastal õppis ta Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis klassikalise saksofoni erialal ning jätkab praegu saksofoniõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakaadeemias. Kompositsiooniõpinguid alustas Tipp 2015. aastal Otsa-koolis Tatjana Kozlova juhendamisel, 2016. aastal astus samasse kompositsiooni erialale.
Ta on osalenud Fabio Niederi meistrikursusel ja võtnud osa Loomelabori suvekursusest, kus tema juhendajateks olid Tauno Aints, Maria Kõrvits ja Liis Viira. 2016. aastal võitis Karl Tipp heliloomingukonkursi Noor Helilooja 2016 teosega "Ilma". Hetkel töötab ta Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris saksofonimängijana (alates 2014), ta on laulnud poistekooris Kalev ja segakooris "Huik!".
Loomingus keskendub ta ühiskonna ja looduse vahelistele lahkhelidele. Samuti huvitub Tipp erinevate pillirühmade tämbrite sulandamisest. Suur tähtsus on vokaaltehnilistel võtetel ja ka keele erinevatel väljendusvahenditel. Lisaks põimub ta teostesse mikrotonaalsust, ka kasutab ta elektroonikat.

© EMIK 2016

Karolin Vetevoog alustas oma muusikalist teekonda 2005. aastal Eesti Raadio Laste Laulustuudios. 2008. aastal asus ta Tallinna Muusikakoolis Kristiina Golik-Zheleznyaki ja Svetlana Jõgi juures klaverit õppima. 2015. aastal jätkas ta õpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis muusikateooria erialal Maia Lilje juhendamisel. Teooriaõppe kõrval kasvas tema huvi pärimusmuusika vastu, mida süvendasid osalemised ETNO laagrites nii Eestis kui ka välismaal. Peagi alustas ta torupilliõpinguid Katariin Raska juures ning läbis ka ETNO juhendajate koolituse. Praegu on Karolinil käsil pärimusmuusika bakalaureuseõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Sissepääs tasuta