SügisFest. "Lucid"

• 19.00
  • Eesti Rahvusraamatukogu tornisaal ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
SügisFest.

24.10 kell 19 / Eesti Rahvusraamatukogu tornisaal (Tõnismägi 2) ja EMTA kammersaal
Etendus “Lucid”
Laval näitetrupp New Public (Inglismaa): Stefanie Bruckner, Dean Elliott, Tom Kelsey, Jo Moss, Katariina Tamm

SügisFesti lõpetab 24. oktoobril Londoni näitetrupi New Public sõnadeta etendus pealkirjaga “Lucid”. See naljakas ja kohati häiriv pilguheit unenägude maailma tuuakse publikuni, kasutades leidlikku kombinatsiooni helidest, füüsilisest teatrist ja sürreaalsest huumorist. Londoni kriitikutelt palju kiidusõnu saanud lavastuses astub üles ka eesti näitlejanna Katariina Tamm. Etendus algab kell 19 ja seda saab tänu viitevaba heli- ja videoülekande tehnoloogia LoLa kasutamisele näha korraga lausa kahes kohas, nii Eesti Rahvusraamatukogu tornisaalis kui ka EMTA kammersaalis.

NB! Etendus toimub Eesti Rahvusraamatukogu tornisaalis, kuhu piiratud mahutavuse tõttu pääsevad vaid eelregistreerunud külalised. Palume registreeruda alloleva vormi kaudu. Etendus kantakse reaalajas viitevaba LoLa tehnoloogia abil üle EMTA kammersaali, kuhu pääseb ilma eelregistreerimiseta.

Sissepääs tasuta

Järgmise aasta sügisel avab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uue rahvusvahelise magistriõppekava kaasaegsete etenduskunstide suunal. Õppetööd hakkavad läbi viima rahvusvaheliselt hinnatud etenduskunstnikud, lavastajad, koreograafid ja teatritrupid. Nad töötavad 1–2-nädalastes meistriklassides magistrantidega nii, nagu seda igapäevaselt oma truppides teevad.

Teatritrupi New Public liikmed lõpetasid eelmisel aastal Inglise Kuningliku Draamakunstiakadeemia (RADA) magistriõppe. Juba õpingute ajal asutasid nad oma trupi ja kohe pärast kooli lõpetamist tõid lavale ka oma esimese lavastuse “Lucid”, mida nüüdseks on mängitud mitmete festivalide ja teatrite lavadel ning mis on pälvinud palju kiidusõnu nii vaatajatelt kui ka kriitikutelt. New Public on suurepärane näide sellest, kuidas teatritrupp võib eksisteerida ja luua ilma lavastajata, ilma loomingulise hierarhiata, kombineerides kõigi trupiliikmete ideed üheks terviklikuks nägemuseks. EMTA uue magistriõppekava eesmärk on väga sarnane – koolitada etenduskunstnikke, kes suudavad luua ja leiutada ühtse trupina interdistsiplinaarses keskkonnas ja kes pärast õpingute lõpetamist on võimelised asutama oma trupi, et viia ellu oma loomingulist nägemust. See on põhjus, miks tänavusel SügisFestil tähistame uue õppekava avamist näitetrupi New Public lavastusega “Lucid”.
Jüri Nael