Kursus kitarristidele: Patricio Aldo Zeoli

• EMTA orelisaal
Kursus kitarristidele: Patricio Aldo Zeoli

PATRICIO ALDO ZEOLI (Argentiina/Saksamaa) kursus
"Uruguai kitarripedagoogi Abel Carlevaro mängumetoodika"
23. novembril kell 10.00-16.00 EMTA orelisaalis (A-404)

Uruguai kitarripedagoog Abel Carlevaro (1916–2001) arendas välja kitarri mängutehnikas täiesti uue koolkonna, mis põhineb aspektil, et kitarri mänguasendi ja -tehnika arendamisel tuleb eeskätt lähtuda kitarrimängija anatoomiast. Patricio Zeoli on A. Carlevaro endise õpilasena tema mängumetoodikat propageerinud juba aastakümneid ning tema seminar annabki ülevaate A. Carlevaro mängumetoodika kujunemisest ja tutvustab selle põhimõtteid. Lähemalt käsitletakse järgmisi teemasid:

• Ladina-Ameerika kitarrikultuuri ajalooline taust;
  • Kitarr Rio de la Plata (Buenos Aires-Montevideo) regioonis XX sajandil;
  • Abel Carlevaro elulugu, tema õpetuse tähendus ning mängumetoodika aspektid.

Kitarriõppejõud Patricio Zeoli on sündinud Argentiinas, kasvanud Iirimaal ning elab praegu Saksamaal. Ta on õppinud legendaarsete kitarristide Carlo Domeniconi, Narciso Yepesi, Abel Carlevaro ja Eduardo Fernandeze juures.

Patricio Zeoli on esinenud mitmel pool Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning on kõrgelt tunnustatud kaasaegse ja Ladina-Ameerika muusika interpreet. Ta on nõutud pedagoog, kes juhendab regulaarselt kursusi ja seminare Iirimaal, Eestis, Boliivias, aga ka Tšehhi Vabariigi ning Saksamaal. Aastaid juhatas ta Montevideos Uruguay Ameerika kooli muusikaosakonda. Samuti on ta olnud Berliini Hanns Eisleri nim. Muusikakõrgkooli dotsent. Aastatel 2006-2010 õpetas ta klassikalist kitarri Tartu Ülikooli Õpetajate Seminaris. 2003. aastal nimetati ta Inglismaal Whitleys toimuva “One World Festivali”  kunstiliseks juhiks. Lisaks kitarrile valdab Patricio Zeoli meisterlikult ka charangot.