Performance wellness workshops: Matthew Jones

• A-402
Performance wellness workshops: Matthew Jones

6.-7. mail kell 9.00-10.30 A-402
MATTHEW JONES (Guildhall School of Music and Drama, London)

Violist Matthew Jones Presents an overview of techniques that are of use to musicians in enhancing their wellbeing generally and specifically in relation to practice and performance, adapted to the requests of students present in the session. These can include:

• Applications of the Alexander Technique principals to music-making;
  • Pre-practice stretches tailored to the needs of each instrument;
  • Applications of yoga principles and summary of benefits for musicians;
  • Dealing with Performance Stress - the reasons for it, and strategies to deal with it, both long term (posture training, physical awareness, visualisation, mental practice) and short term (stretches, breathing techniques)
  • Principles of meditation and how they can benefit musicians;
  • Methods of practice to enhance speed of learning, including work on memorising, using a metronome, goal-setting, motivation etc.

Matthew is a teacher of the Alexander Technique, Kundalini yoga and meditation, and Performance Wellness Consultant, and has worked individually with more than 1600 musicians. Matthew frequently presents workshops on empowering musicians and enhancing performance, clients of which have included world-renowned conductors and soloists, world champion athletes and orchestras including the New World Symphony, Melbourne Symphony and the European Union Youth Orchestra.

Everyone is welcome and admission is free!

***

Walesis sündinud Matthew Jones on tuntud kui üks oma aja hinnatuim vioolamängija, viiuldaja ja õppejõud. Vioolahariduse omandas Jones väljapaistva muusiku Rivka Golani juures. Jones tegeleb ka heliloomingu ja improvisatsiooniga ning teeb koostööd teiste kunstivaldkondade esindajatega. Ta on vanemõppejõud Guildhalli Muusika- ja Teatrikooli keelpilliosakonnas ning professor Briti Saarte Muusikafestivalil. Lisaks tegutseb ta mitme noortele suunatud muusikaharidusprogrammi juures ning juhib rahvusvahelise kammermuusika akadeemia Pro Corda keskastme õppeprogrammi. Aktiivse muusiku- ja õppejõutöö kõrvalt annab ta esinemiskvaliteeti edendavaid õpitubasid ja meistriklasse, mis on tänu erilisele lähenemisele kõrgelt hinnatud nii muusikute ja orkestrite kui ka tipptasemel sportlaste seas. Jonesi õpetamise metoodikas põimuvad Alexanderi tehnika, kundalini jooga, holistika ja meditatsioon. Jones on olnud konsultandiks üle 1600 muusikule ja ta on andnud meistrikursusi USA-s, Malaisias, Austraalias, Jaapanis ja kogu Euroopas. Interpreedina tunneb ta end samavõrd hästi nii klassikalist kui ka nüüdisaegset repertuaari esitades, eripäraseks jooneks on tema huvi vähetuntud ja unustatud vioolamuusika vastu, mida Jones on ka mitmele albumile salvestanud. Käesoleval ajal on ta vioolamängija sellistes koosseisudes nagu The Bridge Duo, The Debussy Ensemble, The Instrumental Quintet of London ja Ensemble MidtVest. Ta on salvestanud kuusteist albumit, neli neist plaadifirmale Naxos. Heliplaat “Britten: Reflections” koos pianisti Annabel Thwaite'iga nomineeriti BBC Music Magazine`i poolt kammermuusika kategoorias kuu albumiks.

Sissepääs tasuta