Õppejõud laval. Markus Kuikka ja Imbi Tarum

  • -
  • 19.00
  • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
Õppejõud laval. Markus Kuikka ja Imbi Tarum

22.02 kell 19 / EMTA kammersaal
Õppejõud laval
Markus Kuikka (viola da gamba, Soome)
Imbi Tarum (klavessiin)
Kavas Bach

Markus Kuikka on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia tšello erialal, ta on õppinud gamba’t ja barokktšellot Peeter Klaasi ja Timo Juntura juures ning täiendanud end mitmetel meistrikursustel. 2009. aastal lõpetas Kuikka Sibeliuse Akadeemia doktorantuuri, kus tema uurimisobjektiks olid ajaloolised keelpillid bariton ja arpeggione. Aastatel 1978–2008 töötas ta Kuopio linnaorkestris tšellorühma kontsertmeistrina ja oli aastatel 2005–2016 vanamuusika festivali BarokkiKuopio kunstiline juht. Praegu töötab Kuikka Sibeliuse Akadeemias doktoriõppe asejuhatajana ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias varajase muusika keskuse õppejõuna. Ta annab kontserte solistina ja kammermuusikuna, eelkõige viola da gamba ansamblis Jaye Consort Helsinki. Kuikka on välja andnud kaks CD-d: „The Private Pleasure of Prince Esterházy“ (2009), millel kõlavad Joseph Haydni baritonitriod ja „Luminous Baryton“ (2012), kust võib leida soome heliloojate nüüdismuusikat baritonile. Kuikka on erinevates koosseisudes esinenud paljudes Euroopa riikides, sealhulgas Venemaal, Saksamaal, Prantsusmaal, Rootsis jm, samuti annab Kuikka regulaarselt meistrikursusi.

Imbi Tarum on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klavessiiniprofessor, Klavessiinifestivali kunstiline juht ja üks Eesti tuntumaid klavessiinimängijaid. Aastatel 1978–92 oli Tarum klavessiinimängija ansamblis Hortus Musicus, esinedes enamikus Euroopa maades, samuti Iisraelis, USA-s ja paljudes endistes Nõukogude Liidu linnades. Alates 1992. aastast kuulub Tarum Tallinn Baroque`i, Tallinna Barokkorkestri, Soome-Eesti Barokkorkestri ja ansambli Corelli Consort koosseisu continuo-mängija ja solistina. Ta on teinud koostööd selliste orkestrite ja ansamblitega nagu Concerto Copenhagen, Concerto Palatino, His Majestys Sagbutts and Cornetts, Arte dei Suonatori, Pocket Symphony jt. Eesti parimate solistide kõrval on tema partneriteks olnud näiteks Harry van der Kamp, Mikael Bellini, Lucy van Dael, Ellen Hargis, Peter Kooij, Alberto Martini, Aureliusz Goliński, Bolette Roed, Stéphane Rety, Ashley Solomon ja paljud teised. Tarum on lindistanud hulgaliselt soolo- ja kammermuusikat. 2007. aastal andis ta välja albumi „Vertigo“ prantsuse klavessiinimuusikaga. Alates 2010. aastast võttis ta Baltic Baroque`i koosseisus osa Vivaldi viiulisonaatide salvestamisest koos barokkviiuldajate Maria Krestinskaja, Evgeni Sviridovi, Andrei Reshetini, Andrei Penjugini jt ning barokktšellisti Sofia Maltizovaga. Ilmunud on plaadisari „Vivaldi Collection“, kus on kokku 10 CD-d. 2017. aastal salvestas ta koos Maria Krestinskajaga Domenico Dall’Oglio viiulisonaatide CD (Pan Classics).
Lisaks pedagoogitegevusele EMTA-s on ta juhendanud meistrikursusi paljudes Euroopa muusikakõrgkoolides ning andnud suvekursusi Soomes, Lätis ja Eestis.

Sissepääs tasuta