Meistrikursus vioolamängijaile: Vincent Royer

  • 10:00 - 16:00
  • B-304
Meistrikursus vioolamängijaile: Vincent Royer

VINCENT ROYER (Conservatoire Royal de Liège, Belgia)
20.09 kell 10.00-16.00 B-304

Prantsuse vioolamängija ja helilooja Vincent Royer on õppinud Freiburgis ja Kölnis. Juba õpingute ajal mängis ta kaasa sellistes tuntud ansamblites nagu "Ensemble Köln" ja "Ensemble Modern" pälvides 1991. aastal Pariisis kaasaegse muusika esitamisele pühendatud preemia „Prix Xenakis“. Royeri loomingu peamises fookuses ongi erinevate kunstivormide, sh kammermuusika ja improvisatsiooni, vahelise dialoogi loomine. Ta on kaastööd teinud mitmete kaasaegsete heliloojatega ning arendanud oma heliloomingus välja erilise spektraalhelikeele. BRAC-kvartett (viiul, vioola, tšello, kontrabass), mille kaasasutajaks Royer oli, on pühendunud spontaanse heliloomingu uute suundade avastamisele.

Ka vioolakunstnikuna on tema tegevus pälvinud tunnustust nii kodu- kui välismaal. Helilooja  Horatiu Radulescu vioolateoste terviklik ettekanne võeti kriitikute poolt väga soojalt vastu ning 2008-09 omistas Académie Charles Cros Royerile ka Luc Ferrari, Jean-Luc Fafchamps ja Giacinto Sclesi teoste plaadistuste eest “Coup de Coeur'i” auhinna.

Heliloomingule ning kontserttegevusele lisaks armastab Royer ka pedagoogitööd. Ta on andnud heliloominguseminare ja vioolameistrikursusi nii Euroopa kui ka Ameerika muusikakõrgkoolides, sh California Kunstiinstituudis ja Berliini Kunstide Ülikoolis. 2010. aastast tegutseb ta Liège’i  Kuninglikus Konservatooriumis kammermuusikaprofessorina.