Meistrikursus viiuldajaile: Aleksander Vinnitski

• 10:00 - 16:00
  • C-405, A-404
Meistrikursus viiuldajaile: Aleksander Vinnitski

ALEKSANDER VINNITSKI (P. Tšaikovski nim. Moskva Konservatoorium, Venemaa/Turun Ammattikorkeakoulu, Soome)
22. oktoobril kell 10.00-16.00 C-405
23. oktoobril kell 10.00-16.00 A-404

Mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat ja 1989. aastal Nõukuogude Liidu ning 2006. aastal Venemaa rahvakunstniku tiitliga pärjatud viiuldaja Aleksander Vinnitski on legendaares David Oistrahhi õpilane, kes õpetab käesoleval ajal ise koguni kahes kõrgkoolis – P. Tšaikovski nim. Moskva Konservatooriumis ning Turu Rakenduskõrgkoolis. 2007. aastal pälvis ta Soome muusikakutluuri edendamise eest ka prestiižse „Pro Muisca Säätio“ auhinna.

Vinnitski õplaste ring on lai ja rahvusvaheline, nende hulgast leiab Büsseli Kuninganna Elsiabethi konkursi, Helsingi J. Sibeliuse konkursi, Moskva Tšaikovski konkursi ja Geenua Paganini konkursi võitjaid. Vinnitski osaleb ka ise tihti erinevate rahvusvaheliste konkursside žüriide töös ning olnud kolme D. Oistrahhi konkursi žürii esimees.

Peale pedagoogitöö annab A. Vinnitski ka ise kontserte olles solistina väisanud üle 50 riigi üle terve maailma. Tema repertuaari diapasoon on lai hõlmates teoseid barokist kaasaegse muusikani.