Meistrikursus trompetistidele: Steve Leisring

  • -
  • 11:00 - 18:00
  • A-302
Meistrikursus trompetistidele: Steve Leisring

STEVE LEISRING (The University of Kansas School of Music, USA)
13. detsembril kell 11.00-18.00 A-302

USA trompetist Steve Leisring on salvestanud enam kui 35 CD-d tuntud plaadifirmadele, nagu Deutche-Gramophone, Decca ja Auvidis-Valois. Tema viimane plaat „Landscapes”, kus ta soleerib Aaron Coplandi teoses "Quiet City", on salvestatud 2013. aastal NAXOS-le. Nii solisti kui erinevate orkestrite koosseisus on Steve Leisring  esinenud Euroopa tähtsaimates kontserdisaalides – Londonis, Lissabonis, Madriidis, Barcelonas. Ta on mänginud Göteborgi Sümfoonikute, Grand Canaria Filharmooniaorkestri, La Coruña orkestri ja Madriidi Kammerorkestriga ning olnud trompetisolistiks mitmete heliteoste esmasalvestustel.

Viimase aastakümne jooksul on professor Leisring esinenud ja õpetanud neljal kontinendil, muuhulgas solistina 2014 Montreux (Šveits) and Vienne (Prantsusmaa) jazz-festivalidel Euroopas ning esinenud soolotrompetistina Tokyo Sümfooniaorkestris, Jaapanis, ning ShenZheni ja Harbini Sümfooniaorkestrites Hiinas. Kodumaal Ameerika Ühendriikides on  Steve Leisring osalenud Dallase, Milwaukee ja San Diego sümfooniaorkestrite töös ning lisaks ta mängib ta regulaarselt kaasa Kansas City Sümfooniaorkestri ning ooperiorkestri projektides. Ta on ka „Kansas Brass Quintet” soolotrompetist. 

Kogu oma professionaalse karjääri kestel on professor Leisring üles astunud enam kui saja tippsolisti ja -dirigendiga, kelle hulka kuuluvad  lauljad Placido Domingo, Joan Sutherland, Barbara Hendricks, Frederica Von Stade, Arlene Auger ja Alfredo Kraus; viiuldajad Itzhak Perlman, Midori, Gil Shaham, Shlomo Mintz, Silvia Marcovici ja Frank Peter Zimmerman; pianistid Murray Perahia, Phillippe Entremont, Bela Davidovich, Alicia de Larrocha, Ivo Pogorelich, Krystian Zimmerman, Emanuel Ax ja Leon Fleischer ning dirigendid Neeme Järvi, Raymond Leppard, Jesus Lopez Cobos, Michael Stern, Gerard Schwarz, Osmo Vänska, Clas Peter Flor ja Maxim Šostakovitš. Lisaks klassikalise muusika suurnimedele on ta koos musitseerinud ka selliste tuntud jazz- ja popsolistidega nagu Bill Conti, Phil Woods, Delfeayo ja Ellis Marsalis ja Diana Krall.

Pedagoogina on Steve Leisring kõrgelt hinnatud nii USAs kui välismaal, tema õpilased on olnud finalistid paljudel konkurssidel, töötavad juhtivatel positsioonidel tipporkestrites või õpetavad ülikoolides. Leisring on olnud erikülaline "China Trumpet Guild'i" kolmel viimasel konverentsil ning on kirjutanud mitmeid pedagoogilisi artikleid, mis on avaldatud "International Trumpet Guild Journal" ja "International Musician Magazine" veergudel.