Meistrikursus pianistidele: Mira Martšenko

Meistrikursus pianistidele: Mira Martšenko

8. aprillil kell 10.00-13.00 B-307
10. aprillil kell 10.00-13.45 B-301
MIRA MARTŠENKO (Moskva Riikliku Konservatooriumi juures asuv Muusikakeskkool)

Mira Martšenko on pianist, Tšaikovski nimelise Moskva Riikliku Konservatooriumi juures asuva Muusikakeskkooli klaveriosakonna juhataja ja väljapaistev klaveripedagoog. Ta on Moskva Konservatooriumi juures asuva Muusikakeskkooli lõpetanud A. Bakulova klassis ja Moskva Konservatooriumi dotsent O. Ivanovi juhendamisel. Oma õpetajate õpetajate (H. Neuhaus, L. Oborin ja E. Gilels) kaudu võib Martšenkot õigustatult pidada vene klaverikooli traditsioonide kandjaks. Martšenko on Londoni rahvusvahelise pianistide konkursi võitja, I rahvusvahelise P. Vladigerovi nim. pianistide konkursi laureaat, rahvusvahelise F. Busoni konkursi ja I rahvusvahelise S. Rahmaninovi nim. konkursi auhinnavõitja ning M. Balakirevi nim klaveriduode konkursi laureaat. Samuti on Martšenko pälvinud EPTA eriauhinna väljapaistvate saavutuste eest pedagoogikateaduses. Mira Martšenko on osalenud korduvalt nimekatel rahvusvahelistel festivalidel, ta annab regulaarselt soolo- ja kammerkontserte ning esineb solistina ka sümfooniaorkestrite ees. Tema ulatuslikus repertuaaris on teoseid barokist kuni kaasaja muusikani.

Moskva Riikliku Konservatooriumi juures asuvas Muusikakeskkoolis on Martšenko õpetanud alates 1986. aastast, lisaks sellele annab ta tihti meistrikursusi Venemaal ja välismaal. Tema õpilased on võitnud rahvusvahelisi konkursse Suurbritannias, Hollandis, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Portugalis, Soomes, Ukrainas, Leedus, Kreekas, Venemaal ja Kasahstanis. Paljud tema õpilastest osalevad rahvusvahelise heategevusfondi „New Names“ ning rahvusvahelise V. Spivakovi nim heategevusfondi programmides. Mira Martšenko õpilased esinevad tihti Moskva Riikliku Konservatooriumi erinevates saalides, Moskva rahvusvahelises muusikamajas, N. Roerichi muuseumis, P. Slobodkini nim Moskva kontserdikeskuses ja paljudes teistes mainekates kontserdipaikades. Martšenko aastatepikkune viljakas töö on pälvinud ka Venemaa kultuuriministri tunnustuse. Aastal 2013 nimetati ta ülevenemaalise konkursi „Parim laste kunstikoolide õpetaja“ võitjaks.