Meistrikursus pianistidele: Igor Cognolato

  • -
  • 10:00 - 16:00
  • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
Meistrikursus pianistidele: Igor Cognolato

IGOR COGNOLATO (Conservatorio di musica "Benedetto Marcello" di Venezia, Itaalia)
27.09 kell 10.00-14.00 C-405
29.09 kell 10.00-16.00 C-405

1965. aastal Trevisos sündinud ja klaverimänguõpinguid alustanud Igor Cognolato on lõpetanud Veneetsia konservatooriumi magna cum laude Vincenzo Pertile käe all ning õppinud Verona konservatooriumis peale klaverimängu ka koorijuhtimist. Haridustee jätkus brasiilia pianist Roberto Szidoni juures Hannoveri muusika-, teatri- ja meediakõrgkooli magistratuuris, kus toimus ka tema orkestridebüüt F. Liszti II klaverikontserdiga NDR Sümfooniaorkestri solistina.

Tänaseks on Igor Cognolato suur eduga üles astunud pea kõikjal Lääne-Euroopas. Ta on soleerinud mitmete nimekate orkestrite ees (Radiophilharmonie Hanover, Sofia kammerorkester, Orchestra di Padova e del Veneto, Orchestra del Gran Teatro La Fenice di Venezia) ning teinud salvestusi raadiole ja televisioonile nii Itaalias (RAI, RAI Eurovision) kui ka mujal Euroopas (NDR Radio, Norra raadio). 2009. aastast annab ta regulaarselt kontserte koos Berliini Filharmoonikute keelpillikvartetiga, kellega kanti mais 2016 Berliini Filharmoonias ette Milan Svoboda "Concerto Grosso", mis oli Cognolatole ühtlasi ka esinemisdebüüdiks selles saalis.

Käesoleval ajal õpetab Igor Cognolato Veneetsia konservatooriumis klaverit olles andnud  meistrikursusi Grazi muusikaülikoolis, Viini konservatooriumis, Salzburgi Mozarteumis, Lübecki Muusika- ja Teatrikõrgkoolis, Londoni Trinity Laban Kolledžis ning Castelló Konservatooriumis Hispaanias. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat väisab Igor Cognolato juba teist korda