Meistrikursus kitarristidele: Per Skareng

Meistrikursus kitarristidele: Per Skareng

2. mail kell 10.0-13.00 B-304
3. ja 4. mail kell 10.00-12.30 B-304
PER SKARENG (Stockholm, Rootsi)

Rootsi kitarrist Per Skareng on lõpetanud  Stockholmi Kunigliku Muusikaakadeemia 1985. aastal. Tema debüüt orkestrisolistina toimus  dirigent Jorma Panula juhatusel Rootsi Raadio Sümfooniaorkestri ees J. Rodrigo kitarrikontserdis ”Concierto de Aranjuez”. Peale eelnimetatud orkestri on Skareng soleerinud veel selliste orkestrite ees nagu Stockholmi Kuninglik Filharmooniaorkester (dir. Neeme Järvi), Norrköpingi ja Gävleborgi Sümfooniaorkester, Makedoonia Sümfooniaorkester ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Per Skareng on edukalt esinenud ka mitmetel konkurssidel. 1986. Aastal saavutas ta III preemia Prantsuse Raadio rahvusvahelisel konkursil, 1987 samuti II preemia Itaalias, Alessandria rahvusvahelisel kitarrikonkursil ning I preemia Berliini rahvusvahelisel kitarrikonkursil. Samal aastal andis Skareng ka rea kontserte tolleaegses Nõukogude Liidus – Eestis, Lätis ja Venemaal. Ta on plaadistanud mitmeid CD-albumeid firmale Caprice, sh. sooloalbum “El Colibri” ja  flötist Tobia Carroniga koostöös “Play Italian Music”. Koos kitarrist Heiki Mälikuga on valminud J. Rodrigo kammermuusika CD.

Peale soolokarjääri on Per Skareng ka pühendunud pedagoogitööle olles õpetanud klassikalist kitarri sellistes ülikoolides nagu Novia rakenduskõrgkool  (Jakobstad, Soome), Mälardaleni ülikool (Västerås) ja Kunigliku Muusikaakadeemia (Stockholm).