Meistrikursus J. S. Bachi kantaatide ettekandmisest

  • -
  • 9:30 - 15:15
  • C-105
Meistrikursus J. S. Bachi kantaatide ettekandmisest

HEIKO TER SCHEGGET (HKU Utrechts Conservatorium, Holland)
21.-23. november kell 9.30-15.15 C-105 

Kavas on kantaadid BWV 54, 82a, 209 ning oboe d'amore kontsert BWV 1055, osalevad EMTA barokkorkester, solistid Olga Bulavina, Ieva Melane, Liisi Promet, Annagrete Rebane ja Martin Karu.  Kursus lõpeb kontserdiga varajase muusika festivali "Tallinn feat. Reval" raames 24. novembril kell 18.00 Tallinna Reaalkooli saalis. Piletid saadaval Piletilevis.

Heiko ter Schegget õppis plokkflööti Leo Meilinki ja Marion Verbruggeni juures Utrechti Konservatooriumis, kus omandas solistidiplomi 1981. aastal. Ta esineb regulaarselt kõikjal Euroopas, Jaapanis, USA.s ja Iisraelis nii solistina (tema repertuaaris on teosed alates XV sajandist tänapäeva muusikani) kui erinevate kollektiividega, sealhulgas Amsterdami Barokkokestri ja Hollandi Bachi Ühingu orkestriga. Ta on osalenud paljude CD-de salvestamisel, muuhulgas Bachi kantaatide lindistamisel Ton Koopmani juhatusel. Tema esimene sooloplaat J. S. Bachi muusikast, millel ta mängib koos klavessinist Zvi Menikeriga, nägi ilmavalgust 1995. aastal.

Heiko ter Schegget õpetab Utrechti Konservatooriumis plokkflööti ja kammermuusikat. Ta on juhendanud paljusid meisterkursusi Saksamaal, Iisraelis, Prantsusmaal, Jaapanis, Portugalis ja USA-s. Peale selle uurib Heiko ter Schegget ajalooliste puupuhkpillide ehituspõhimõtteid ning teeb ise plokkflööte.