Meistrikursus flötistidele: Monica Finco

  • -
  • 10:00 - 14:15
  • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaal
Meistrikursus flötistidele: Monica Finco

MONICA FINCO (Conservatorio di musica "Benedetto Marcello" di Venezia, Itaalia)
27.09 ja 29.09 kell 10.00-14.15 A-404

Monica Finco alustas flöödiõpinguid Veneetsia B. Marcello nim. Konservatooriumis Pasquale Rispoli and Guido Novello käe all täiendades end peale lõpetamist R. Greissi juures Saksamaal, A. Marioni käe all Prantsusmaal ning C. Klemmi juures Šveitsis. Tema kontserdikarjäär sai alguse juba 17-aastasena, millest saadik on ta andnud suurel hulgal kontserte nii solisti kui kammermuusikuna, kelle repertuaar hõlmab teoseid barokist kaasajani.

Monica on üles astunud paljudes itaalia prestiižsetes kontserdisaalides nagu G.Verdi nim. auditoorium Milanos, A. Scarlatti Ühing Napolis ja La Fenice teater Veneetsias. Ta on esinenud sellistel tuntud festivalidel nagu Festival dei Due Mondi Spoletos, rahvusvahelisel Vivaldi-festivalil ja Veneetsia biennaalil, Lille’i festivalil Prantsusmaal, Salzburgi festivalil Austrias, kus esines Mozarteumi suures saalis, ning vanamuusika festivalil „Güldener Herbst“ Thüringenis, Saksamaal.

Võõras pole talle ka orkestrimäng, ta on musitseerinud sellistes kollektiivides nagu La Fenice teatri orkester, Filarmonia Regionale Veneta, Sanremo Sinfonica, Piccola Symphonia Piccola Symphonia veneziana, Symphonia di Venezia and  Accademia di San Giorgio Veneziana, Symphonia di Venezia ja Accademia di San Giorgio. Oma kaasaegse muusika huvi tõttu on ta olnud mitmete heliloojate (A. Hacker, M.G. Zen, F. Resch, M. Lasagna, P. Pessina, A. Cavicchi, L. Schiavo, A. Boschian, V. Sorrentino) teoste esmaesitaja.

Soolo- ja orkestrimängule lisaks on Monica üle kolmekümne aasta tegelenud ka õpetamisega, kõigepealt Trieste ja Vicenza konservatooriumites, seejärel 2004. aastast Veneetsias. Ta annab regulaarselt meistrikursusi ning on tihti nii kodumaiste kui ka  rahvusvaheliste flöödikonkursside žüriiliikmeks.