Külaliskontsert. Patricia Blanco ja José Manuel Fernández

Külaliskontsert. Patricia Blanco ja José Manuel Fernández

28.04 kell 14 / EMTA orelisaal
Külaliskontsert
Patricia Blanco (sopran, Hispaania) ja José Manuel Fernández (klaver, Hispaania)
Kavas Rodrigo, de Falla, Chapí, Sorozábal

Joaquín Rodrigo (1901–1999)
„Canciones amatorias” (1947)
„Con qué la lavaré”
„De los álamos vengo”

Manuel de Falla (1876–1946)
„Siete Canciones Populares” (1914–15)
I „Paño moruno”
II „Seguidilla murciana”
III „Asturiana”
IV „Jota”
V „Nana”
VI „Canción”
VII „Polo”

Paco de Lucia (1914–2014)
„Entre dos aguas” (1975)

Ruperto Chapí (1851–1909)
Zarzuela „Las hijas del Zebedeo” (1889)
Luisa romanss „Al pensar en el dueño de mis amores”

Zarzuela „El Barquillero” (1900)
Socorro romanss „Cuando está tan hondo ¿quién mata el querer?”

Pablo Sorozábal (1897–1988)
Zarzuela „La del manojo de Rosas” (1934)
Sagrario romanss „No corté más que una rosa”

José Serrano (1873–1941)
Zarzuela „Los Claveles” (1929)
Rosa romanss „¿Qué te importa que no venga?”

Patricia Blanco õppis laulmist Coruña Konservatooriumis. Peale kraadi omandamist on ta jätkanud enda mitmekülgset täiendamist. Vokaaltehnilisi oskusi on ta lihvinud José Cuéllari juures, interpretatsiooni ja tõlgenduse alaseid tunde on saanud Ana Maria Fernaudi, Helena Lazarska, Marimí del Pozo, Ana Luisa Chova kursustel. Lisaks sellele on ta käinud Alejandro Zabala ja Félix Lavilla repertuaari ja stiili õpitubades, oma hääle lüürilisemat poolt on ta viimistlenud Emilio Sagi ja Ignacio García käe all.

Patricia Blanco on esinenud Hispaanias, Itaalias, Portugalis ja Türgis. Tema tähtsaimad ooperirollid on olnud Micaëla (Bizet), Zerlina, Despina, krahvinna ja Donna Anna (Mozart), Giulietta (Bellini), Liù ja Magda (Puccini). Blanco on olnud seotud mitmete filmide muusikalise kujundusega, näiteks “36 vistas da Torre de Hércules” (2008), “Luis Seoane, visualidade, recordo e síntese” (2010) ja “Los días blancos” (2011). Tema muusikalises karjääris paistab silma pühendumine Galicia noorte heliloojate vokaalteoste esitamisele erinevates Euroopa riikides.

Blanco on lauluõpetaja Vigo Konservatooriumis. Samas asutuses on ta kaitsnud ka doktorikraadi cum laude. Blanco on avaldanud teaduslikke artikleid kehahoiakust ja selle mõjust hääle kvaliteedile. Ta on psühholoog ja tegev kliinilises psühholoogias. 2015. aastal asutas ta Vigo Konservatooriumis psühholoogilise nõustamise kabineti.

José Manuel Fernández alustas õpinguid Ourense Konservatooriumis ning jätkas haridusteed Vigo, Santiago ja Barcelona konservatooriumides. Lisaks on ta võtnud kursuseid Ferenc Liszti nimelisest Budapesti Muusikaakadeemiast ning Juilliardi muusikakõrgkoolist New Yorgis. Fernández on osalenud Emmanuel Ferrer-Laloë, Luiz de Moura, Miguel Zanetti, Peter Bithelli, Roberto Bravo ja teiste meistrikursustel. 1989. aastal võitis ta Vigo “Noorte pianistide” konkursi.

Aastatel 19911999 mängis ta ansamblis Arco da Vella, millega salvestati kolm CD-d ja anti  kontserte Hispaanias, Portugalis, Prantsusmaal, Saksamaal ja Šotimaal. Koos viiuldaja  Rafael Cachafeiroga pälvis José Manuel Fernández 1995. aastal Hispaania kultuuriministeeriumi auhinna. Soovides rakendada oma teadmisi rahvamuusikast, pani Fernández 2003. aastal Vigo Konservatooriumis aluse pärimusmuusika ansambli õppeainele, mis oli esimene sellelaadne kursus Hispaania muusikakõrgkoolides. Vigo Konservatooriumi pärimusmuusika ansambliga on ta salvestanud albumeid ning teinud koostööd nimekate muusikutega. Ta on ka ise loonud muusikat erinevatele ansamblitele ja  koosseisudele, sealhulgas komponeerinud teoseid lühifilmidele ja telesaadetele.

Fernández on Vigo Konservatooriumi klaveri- ja kammermuusika professor alates 1992. aastast ja Vigo klaverikonkursi kunstiline juht. Alates 2010. aastast on ta aktiivselt osa võtnud Erasmuse projektidest nii õpetaja kui ka klaverisaatjana.

Sissepääs tasuta