Külaliskontsert. Anna Lauhhina, Henry-David Varema ja Regina Glazunova

Külaliskontsert. Anna Lauhhina, Henry-David Varema ja Regina Glazunova

12.04 kell 17 / EMTA kammersaal
Külaliskontsert
Anna Lauhhina (viiul, Venemaa), Henry-David Varema (tšello), Regina Glazunova (klaver, Venemaa)
Kavas R. Schumann, Brahms, C. Schumann

Anna Lauhhina sündis Leningradis ja lõpetas Peterburi Riikliku Konservatooriumi prof Vladimir Ovtšareki klassis. Seejärel stažeeris ta Londoni Guildhalli Muusika- ja Teatrikoolis prof Ifra Nimani juures ja lõpetas aspirantuuri Amsterdami Konservatooriumis prof Viktor Libermani juhendamisel. Lauhhina on mitme rahvusvahelise konkursi ja festivali laureaat, samuti on ta pälvinud stipendiume Hollandi ja Saksamaa rahvusvahelistest muusikafondidest. Lauhhina viljeleb aktiivset kontserditegevust nii Venemaal kui välismaal. Ta on gastroleerinud Saksamaa, Hollandi, Hispaania, Soome, USA, Jaapani, Hiina ja Lõuna-Korea linnades ning esinenud kuulsate dirigentidega nagu Alexander Dmitriev, Arnold Kats, Vladislav Chernushenko, Andrey Anihanov, Daniel Pacitti ja Alberto Veronesi. Samuti on ta toonud esiettekandele mitmeid vene ja välisheliloojate viiulikontserte. Lauhhina on õppejõud Peterburi Konservatooriumis, 2002. aastast viiuli ja vioola õppetooli dotsent. Lisaks viib ta regulaarselt läbi meistriklasse USAs, Hiinas, Koreas ja Soomes ning on olnud žüriiliikmeks vene ja rahvusvahelistel konkurssidel.

Henry-David Varema on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi Peeter Paemurru juhendamisel, täiendanud end Müncheni Kõrgemas Muusikakoolis Walther Nothasi tšelloklassis ja Berliini Kunstide Ülikoolis prof Wolfgang Boettcheri käe all ning omandanud doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Aastatel 2003–2009 oli ta Berliinis resideerunud rahvusvaheliselt hinnatud keelpillikvarteti Petersen Quartett liige, mille koosseisus esines ta mainekates kontserdisaalides nagu Carnegie Hall, Wigmore Hall, Müncheni Herkulessaal, Theatre de Chatelet, Zürichi Tonhalle, Sydney Angels Place jm. Ta on olnud külaliskontsertmeister näiteks Müncheni Kammerorkestrites ja Auckland Philharmonia Sümfooniaorkestris ning töötanud ühe hooaja Sydney Sümfooniaorkestri tšellorühma abikontsertmeistrina. Kammermuusikuna annab ta regulaarselt kontserte Ivari Ilja, Mihkel Polli, Triin Ruubeli, Mari Polli, Johanna Vahermägi ja paljude teistega. Aastast 1997 on Varema töötanud Rahvusooper Estonia orkestri tšellorühma kontsertmeistrina. 2001. aastast on Varema EMTA tšello- ja kvartetiõppejõud (aastast 2016 professor) ning käesoleval ajal töötab ta EMTA loometegevuse ja välissuhete prorektorina.

Regina Glazunova on Venemaalt pärit hinnatud pianist ja organist. Ta on lõpetanud Peterburi Riikliku Konservatooriumi kiitusega ning 2003. aastast töötab samas kõrgkoolis õppejõuna. 2008. aastast on ta ka konservatooriumi rahvusvaheliste suhete osakonna juhataja ning tema eestvedamisel toimuvad mitmed rahvusvahelised projektid: konkursid, festivalid, õpilasvahetused ja tudengite välisesinemised. Glazunova on osa võtnud paljudest rahvusvahelistest festivalidest ning esineb edukalt nii solistina kui ka ansamblimängijana mainekates kammeransamblites ja sümfooniaorkestrites. Samuti on ta olnud rahvusvaheliste konkursside žüriiliige Itaalias, Prantsusmaal ja Venemaal ning tema õpilased on võitnud konkurssidelt mitmeid preemiaid. Ta on läbi viinud meistriklasse erinevates riikides: Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Hispaanias, Lõuna-Koreas, Hiinas jt. 2007. aastast toimuvad Soomes Glazunova suvised meistrikursused.

Sissepääs tasuta