Meistrikursus kammermuusikutele: Balázs Fülei

Meistrikursus kammermuusikutele: Balázs Fülei

11. mail kell 10.00-12.45 C-405 ja 14.00-17.00 B-317
12. mail kell 10.00-14.00 B-317
BALÁZS FÜLEI (Budapest, Ungari)

Balázs Fülei on lõpetanud Ferenc Liszti nimelise Budapesti Muusikaakadeemia 2008. aastal. Ta on olnud edukas konkurssidel, sealhulgas võitis ta esimese koha Ungari pianistide konkursil (2003) ja Arcangelo Speranza rahvusvahelisel pianistide konkursil Itaalias (2005). Kaks aastat hiljem võitis ta eriauhinna Tšaikovski konkursil Moskvas. Ta on esinenud rahvusvahelisel klaverifestivalil Miamis ning Ferruccio Busoni Festivalil Itaalias. Tema aktiivne muusikaline tegevus nii solisti kui ka kammermuusikuna on viinud teda pea kõikidesse riikidesse Euroopas, aga ka Iisraeli, USAsse, Austraaliasse, Jaapanisse, Hiinasse ja Vietnami.

Balázs Fülei on kõrgelt hinnatud Béla Bartóki interpreet. Ta oli esimene ungarlasest pianist, kelle esituses kõlas Bartóki klaverimuusika Vietnamis. Fülei repertuaari kuulub üle kolmekümne klaverikontserdi (sh Beethoveni, Brahmsi, Bartóki kontserdid) ja palju erinevat kammermuusikat. Ta esitab sageli ungari klaverimuusika klassikat, aga teeb ka koostööd nüüdisheliloojatega. Balázs Fülei on andnud välja kaks sooloalbumit Brahmsi, Beethoveni, Debussy ja András Gábor Virágh`i muusikaga (2013. ja 2015. aastal).

Fülei on Ferenc Liszti nimelise Budapesti Muusikaakadeemia klaveriõppejõud aastast 2012 ja juhatab sealset kammermuusika osakonda alates 2015. aastast. Ta on andnud meistriklasse terves maailmas ning on rahvusvahelise pianistide suvekooli “Echo Summer” asutaja. Teda on tunnustatud mitmete auhindadega, sealhulgas riikliku Ferenc Liszti preemiaga 2017. aastal.

Meistrikursuste kava on leitav siit