Hooaja avakontsert. Kerstin Laanemets, Hanna Taube, Piret Mikalai

25.09 kell 18 / EMTA kammersaal
EMTA 99. hooaja avakontsert
Tudengiteisipäev
Kerstin Laanemets (flööt), Hanna Taube (saksofon), Piret Mikalai (klaver)
Kaastegev Jana Peäske (klaver)

Hanna Taube alustas muusikaõpinguid 6-aastaselt Türi Muusikakoolis õpetaja Viia Ivaski flöödiklassis, millele lisandus hiljem kolm aastat saksofoniõpet Ants Oidekivi käe all. Aastatel 2013-2016 õppis Hanna saksofoni professor Olavi Kasemaa juhendamisel Tallinna Muusikakeskkoolis, mille ta lõpetas heade tulemustega ning tänukirjaga konkursisaavutuste eest. Praegu õpib Hanna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppes emeriitprofessor Olavi Kasemaa saksofoniklassis. Hanna on esinenud mitmetel galakontsertidel Estonia kontserdisaalis, Tubina saalis Tartus ja Mustpeade maja Valges saalis. Ta on soleerinud Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri ees ja osalenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri töös. 2015. aasta märtsis saavutas Hanna kolme kooli (G. Otsa nim Tallinna Muusikakool, Tallinna Muusikakeskkool ja H. Elleri nim Tartu Muusikakool) vahelisel puhkpillimängijate konkursil I koha. Sama aasta detsembrikuus võitis Hanna koos pianist Piret Mikalaiga I koha 5. rahvusvahelisel kammeransamblite ja saatjate konkursil Klaipedas. 2017. aasta aprillis saavutasid nad samuti I koha ja laureaaditiitli rahvusvahelisel konkursil “Renaissance” Armeenias. 2017. aasta novembris pälvis Hanna III koha rahvusvahelisel solistikonkursil Kaunas Sonorum. Hanna on osalenud mitmete nimekate saksofonistide nagu näiteks Johannes Thorell, Joonatan Rautiola, Alfonso Padilla, Yiannis Miralis, Marcus Weiss, Matthias Anton ja Ned Ferm meistriklassides. Hetkel töötab Hanna saksofoniõpetajana Pärnu Muusikakoolis.

Piret Mikalai klaveriõpingud said alguse 2004. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Ira Flossi klaveriklassis. Alates 2016. aastast õpib Piret Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, juhendajateks professor Peep Lassmann ja Mihkel Poll. Piret on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest ja vabariiklikest konkurssidest. Ta on pälvinud II preemia (2012) ning I preemia (2013) vabariiklikul noorte pianistide konkursil “Eesti kõla”; diplomi 5. rahvusvahelisel pianistide konkursil “Noor virtuoos” Riias (2013); diplomi Stockholmi rahvusvahelisel muusikakonkursil (2014); Eesti Klaveriõpetajate Ühingu preemia VIII Eesti pianistide konkursil (2014); aastatel 2014 ja 2015 laureaaditiitlid ning aastal 2016 I preemia vabariiklikul keskastme muusikakoolide vahelisel konkursil; finalistidiplomi 5. Riia rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil (2016). Piret on esinenud Narva Linnaorkestriga aastatel 2009 ja 2011 ning 2016. aastal Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestriga. Piret on osa võtnud Ivari Ilja, Igor Cognolato, Harald Ossbergeri ja Paolo Bidoli meistrikursustest. Koos Hanna Taubega pälvis Piret I preemia Klaipedas toimunud rahvusvahelisel kammeransamblite konkursil (2015) ning I preemia konkurss-festivalil “Renaissance” Armeenia linnas Gjumris (2016).

Kerstin Laanemets alustas pilliõpet 5-aastaselt Türi Muusikakoolis õpetaja Viia Ivaski käe all, esialgu plokkflöödi, hiljem flöödi erialal. Pärast muusikakooli lõppu astus Kerstin Tallinna Muusikakeskkooli 9. klassi ning jätkas õpinguid dotsent Mihkel Peäske flöödiklassis. Praegu jätkab Kerstin flöödiõpinguid Mihkel Peäske juhendamisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppes. Kerstin on võitnud mitmeid vabariiklikke puhkpillikonkursse ning osalenud edukalt rahvusvahelisel konkursil “Jaunais Flautists”. Ta osaleb aktiivselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri, orkester Türi, Eesti Noorte Kontsertorkestri ja Uue Tänava Orkestri töös ning annab flööditunde.

Pianist Jana Peäske on hinnatud kammermuusik, klaverisaatja ning pedagoog. Tema laiaulatuslikku repertuaari kuulub nii klassikaline kui ka nüüdismuusika. Jana Peäske lõpetas klaveri eriala Tallinna Muusikakeskkoolis 1985. aastal õpetajate Enn Seebi ning 1980. aastast ka Bruno Luki juhendamisel. Ajavahemikul 1985-1990 õppis Jana Peäske Tallinna Konservatooriumi bakalaureuseõppes klaveri (Bruno Luki ja aastast 1989 ka Ivo Sillamaa klaveriklassis) ning 1991-1993 oreli erialal (Hugo Lepnurme juhendamisel). 2000. aastal lõpetas ta Eesti Muusikaakadeemia magistriõppe kammeransambli erialal. Aastatel 1995-1999 õppis Jana Peäske Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis (Hochschule für Musik Karlsruhe) kammeransambli erialal Michael Uhde juhendamisel, omandades seal 1997. aastal magistrikraadi ning lõpetades doktoriõppe 1999. aastal. Alates 1988. aastast on Jana Peäske töötanud Tallinna Muusikakeskkoolis ning 1990. aastast ühtlasi ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppejõu ning klaverisaatjana.

Kava

Hillar Kareva (1931-1992)
Eleegia nr 4 op. 20 (1974)

Georg Philipp Telemann (1681-1767)