• 12.00
  • Mart Saare majamuuseum
EMTA üliõpilaste kammerkontsert Hüpassaares

23.09 kell 12 / Mart Saare majamuuseum (Karjasoo küla, Põhja-Sakala vald)
EMTA üliõpilaste kammerkontsert Hüpassaares
Kerstin Laanemets (flööt), Hanna Taube (saksofon), Piret Mikalai (klaver)
Koostöös Põhja-Sakala vallaga

Hanna Taube alustas muusikaõpinguid 6-aastaselt Türi Muusikakoolis õpetaja Viia Ivaski flöödiklassis, millele lisandus hiljem kolm aastat saksofoniõpet Ants Oidekivi käe all. Aastatel 2013-2016 õppis Hanna saksofoni professor Olavi Kasemaa juhendamisel Tallinna Muusikakeskkoolis, mille ta lõpetas heade tulemustega ning tänukirjaga konkursisaavutuste eest. Praegu õpib Hanna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppes emeriitprofessor Olavi Kasemaa saksofoniklassis. Hanna on esinenud mitmetel galakontsertidel Estonia kontserdisaalis, Tubina saalis Tartus ja Mustpeade maja Valges saalis. Ta on soleerinud Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri ees ja osalenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri töös. 2015. aasta märtsis saavutas Hanna kolme kooli (G. Otsa nim Tallinna Muusikakool, Tallinna Muusikakeskkool ja H. Elleri nim Tartu Muusikakool) vahelisel puhkpillimängijate konkursil I koha. Sama aasta detsembrikuus võitis Hanna koos pianist Piret Mikalaiga I koha 5. rahvusvahelisel kammeransamblite ja saatjate konkursil Klaipedas. 2017. aasta aprillis saavutasid nad samuti I koha ja laureaaditiitli rahvusvahelisel konkursil “Renaissance” Armeenias. 2017. aasta novembris pälvis Hanna III koha rahvusvahelisel solistikonkursil Kaunas Sonorum. Hanna on osalenud mitmete nimekate saksofonistide nagu näiteks Johannes Thorell, Joonatan Rautiola, Alfonso Padilla, Yiannis Miralis, Marcus Weiss, Matthias Anton ja Ned Ferm meistriklassides. Hetkel töötab Hanna saksofoniõpetajana Pärnu Muusikakoolis.

Piret Mikalai klaveriõpingud said alguse 2004. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Ira Flossi klaveriklassis. Alates 2016. aastast õpib Piret Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, juhendajateks professor Peep Lassmann ja Mihkel Poll. Piret on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest ja vabariiklikest konkurssidest. Ta on pälvinud II preemia (2012) ning I preemia (2013) vabariiklikul noorte pianistide konkursil “Eesti kõla”; diplomi 5. rahvusvahelisel pianistide konkursil “Noor virtuoos” Riias (2013); diplomi Stockholmi rahvusvahelisel muusikakonkursil (2014); Eesti Klaveriõpetajate Ühingu preemia VIII Eesti pianistide konkursil (2014); aastatel 2014 ja 2015 laureaaditiitlid ning aastal 2016 I preemia vabariiklikul keskastme muusikakoolide vahelisel konkursil; finalistidiplomi 5. Riia rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil (2016). Piret on esinenud Narva Linnaorkestriga aastatel 2009 ja 2011 ning 2016. aastal Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestriga. Piret on osa võtnud Ivari Ilja, Igor Cognolato, Harald Ossbergeri ja Paolo Bidoli meistrikursustest. Koos Hanna Taubega pälvis Piret I preemia Klaipedas toimunud rahvusvahelisel kammeransamblite konkursil (2015) ning I preemia konkurss-festivalil “Renaissance” Armeenia linnas Gjumris (2016).

Kerstin Laanemets alustas pilliõpet 5-aastaselt Türi Muusikakoolis õpetaja Viia Ivaski käe all, esialgu plokkflöödi, hiljem flöödi erialal. Pärast muusikakooli lõppu astus Kerstin Tallinna Muusikakeskkooli 9. klassi ning jätkas õpinguid dotsent Mihkel Peäske flöödiklassis. Praegu jätkab Kerstin flöödiõpinguid Mihkel Peäske juhendamisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppes. Kerstin on võitnud mitmeid vabariiklikke puhkpillikonkursse ning osalenud edukalt rahvusvahelisel konkursil “Jaunais Flautists”. Ta osaleb aktiivselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri, orkester Türi, Eesti Noorte Kontsertorkestri ja Uue Tänava Orkestri töös ning annab flööditunde.

Kava

Jacques Ibert (1890-1962)
Aaria saksofonile ja klaverile

Georg Philipp Telemann (1681-1767)