EMTA ja Eesti Draamateatri koostöölavastus "Väike jumalanna"

  • -
  • 19:00
  • Eesti Draamateater
EMTA ja Eesti Draamateatri koostöölavastus

26. jaanuaril 2018 kell 19.00 esietendub Eesti Draamateatri väikses saalis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli ja EMTA nüüdismuusika- ja improvisatsiooni keskuse ning Eesti Draamateatri koostöölavastus "Väike jumalanna".

Autor ja lavastaja: Izumi Ashizawa (Jaapan)
Kunstnik: Kristjan Suits
Valgusjuht: Triin Suvi
Videokunstnikud: Tauno Makke ja Ann Einberg
Lavastaja assistent: Sylvia Köster

Osades EMTA lavakunstikooli füüsilise teatri magistrandid Raho Aadla, Kersti Heinloo, Mait Joorits, Martin Mill, Tanel Saar, Agur Seim, Jaanika Tammaru,  ja EMTA lavakunstikooli 28. lennu näitlejaüliõpilased Laura Kukk ning Dovydas Pabarcius. EMTA lavakunstikooli füüsilise teatri magistrikursuse juhendaja on prof Jüri Nael ning EMTA lavakunstikooli 28. lennu juhendajad on Mart Koldits ja Anne Türnpu.
Muusikutena teevad lavastuses kaasa Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia nüüdismuusika- ja improvisatsiooni keskuse magistrandid Michael Anton Sagulin (vioola, Soome), Saara Johanna Viika (tšello, Soome), Satu Marjaana Tillanen (tromboon, vokaal/hääleimprovisatsioon; Soome), Tua Sofia Hakanpää (hääleimprovisatsioon, Soome), Karolin Kõrre (hääleimprovisatsioon). Juhendajad on nüüdismuusika- ja improvisatsiooni õppejõud prof Anne-Liis Poll ja prof Anto Pett.

Izumi Ashizawa reisi- ja majutuskulusid toetab Eesti Kultuurkapital.
Lavastuse valmimist on toetanud Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia projekt EMTASTRA).

 

ERF-st rahastatud EMTASTRA projekti toetusel külalisõppejõuna EMTAsse kutsutud jaapani lavastaja Izumi Ashizawa on oma näidenditeksti ja lavastuse "Väike jumalanna" loomiseks inspiratsiooni ammutanud paljudest allikatest. Nende hulgas on Hikari-nimeline tegelane ühest ta varasemast lavastusest, ajaloolised andmed inimohverdustest Nepaalis ja ka sealne nn elava jumalanna Kumari Devi traditsioon (alaealine tütarlaps valitakse välja ja tõstetakse jumalanna staatusesse kuni selle ajani, kui tal tekib menstruatsioon), tütarlaste rituaalne  naitmine jumalatega Indias (mis tähendab laps-seksiorja staatust), Prabhat Kumar Mukhopadhyay jutustus „Jumalanna“, film „Paani labürint“, jaapani šintoismi animistlik elutunnetus ja Haruki Murakami maagilise realismi maailm.
Izumi Ashizawa õpetab New Yorgi ülikoolis lavastamist ja pärimuslikku ainest kasutavat devising-teatrit. Ta jutustab teatris lugusid füüsilise eneseväljenduse, nukkude ja esemete abil. Tema õpetus põhineb jaapani füüsiliste etenduskunstide liikumistehnikal.

Järgmised etendused toimuvad Eesti Draamateatris algusega kell 19.00 29.01.2018, 11.02.2018, 12.02.2018, 25.02.2018, 26.02.2018, 11.03.2018, 25.03.2018, 09.04.2018, 22.04.2018.

Piletid hinnaga 19 eurot ja sooduspiletid hinnaga alates 12 eurot on müügil Piletimaailmas ning Eesti Draamateatri kassas.