Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100 / SügisFest 20

• 18:00 - 23:59
  • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100 / SügisFest 20

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kõige esimene avaaktus toimus 28. septembril 1919 Estonia kontserdisaalis. Täna on meil rõõm ja au vaadata tagasi üle õla, seades ühtlasi sammu tulevikku ning tähistada. Juhtiva muusika- ja teatriülikoolina Eestis täitub akadeemial käesoleval aastal 100. tegevusaasta!

Kõnekas on pidulikku sündmust tähistada just äsja valminud ning nii pikalt oodatud kontserdi- ja teatrimajas. Vilistlased, endised ja praegused õppejõud, üliõpilased, sõbrad ning kaasaelajad, olete teretulnud rõõmustama koos meiega!

Juubelifestivalil 28.09–2.10 avab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia oma uksed ja huvilistele pakutakse ülevaadet akadeemia tegemistest. Publikuni jõuavad kontserdid, etendused, kaasaegsete etenduskunstide performance, loengud, näituse avamine, raamatuesitlus, disko ja palju muud. Sündmustel saab kuulda ja näha akadeemia kompositsiooni, kaasaegse improvisatsiooni, jazz- ja pärimusmuusika, audiovisuaalse loomingu, kaasaegsete etenduskunstide, muusika interpretatsiooni ja lavakunsti üliõpilasi ning õppejõude.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur sünnipäevapidu leiab aset 29. septembril algusega kell 16, kuid tegemisi jätkub veel järgnevatekski päevadeks – tähistatakse ka rahvusvahelist muusikapäeva ning traditsiooniline Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia SügisFest on samuti sel aastal pidulikumas rüüs, toimudes 20. korda.

Juubelifestivali programm:

Laupäev, 28.09

kell 18.00 / EMTA suur saal / kutsetega
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100. Kontserdi- ja teatrimaja pidulik avakontsert
EMTA sümfooniaorkester ja koor
Solistid Kerstin Laanemets (flööt), Vittoria Ecclesia (klarnet), Jakob Peäske (fagott), Rene Laur (saksofon), Märt Metsla (trompet), Johan Randvere (klaver)
Dirigent Arvo Volmer
Kavas
Tõnu Kõrvits – „Ta kõneleb vaikselt” koorile ja sümfooniaorkestrile (maailmaesiettekanne)
Heino Eller – „Koit“
Arvo Pärt – „Perpetuum mobile“
Eino Tamberg – „Concerto grosso“