Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100 / SügisFest 20

  • -
  • 18:00 - 23:59
  • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100 / SügisFest 20

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kõige esimene avaaktus toimus 28. septembril 1919 Estonia kontserdisaalis. Täna on meil rõõm ja au vaadata tagasi üle õla, seades ühtlasi sammu tulevikku ning tähistada. Juhtiva muusika- ja teatriülikoolina Eestis täitub akadeemial käesoleval aastal 100. tegevusaasta!

Kõnekas on pidulikku sündmust tähistada just äsja valminud ning nii pikalt oodatud kontserdi- ja teatrimajas. Vilistlased, endised ja praegused õppejõud, üliõpilased, sõbrad ning kaasaelajad, olete teretulnud rõõmustama koos meiega!

Juubelifestivalil 28.09–2.10 avab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia oma uksed ja huvilistele pakutakse ülevaadet akadeemia tegemistest. Publikuni jõuavad kontserdid, etendused, kaasaegsete etenduskunstide performance, loengud, näituse avamine, raamatuesitlus, disko ja palju muud. Sündmustel saab kuulda ja näha akadeemia kompositsiooni, kaasaegse improvisatsiooni, jazz- ja pärimusmuusika, audiovisuaalse loomingu, kaasaegsete etenduskunstide, muusika interpretatsiooni ja lavakunsti üliõpilasi ning õppejõude.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur sünnipäevapidu leiab aset 29. septembril algusega kell 16, kuid tegemisi jätkub veel järgnevatekski päevadeks – tähistatakse ka rahvusvahelist muusikapäeva ning traditsiooniline Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia SügisFest on samuti sel aastal pidulikumas rüüs, toimudes 20. korda.

Juubelifestivali programm:

Laupäev, 28.09

kell 18.00 / EMTA suur saal / kutsetega
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100. Kontserdi- ja teatrimaja pidulik avakontsert
EMTA sümfooniaorkester ja koor
Solistid Kerstin Laanemets (flööt), Vittoria Ecclesia (klarnet), Jakob Peäske (fagott), Rene Laur (saksofon), Märt Metsla (trompet), Johan Randvere (klaver)
Dirigent Arvo Volmer
Kavas
Tõnu Kõrvits – „Ta kõneleb vaikselt” koorile ja sümfooniaorkestrile (maailmaesiettekanne)
Heino Eller – „Koit“
Arvo Pärt – „Perpetuum mobile“
Eino Tamberg – „Concerto grosso“

kell 20.30 ja 21.30 / EMTA black box / kutsetega
„Kummardus alustajatele”
EMTA lavakunsti osakond

Pühapäev, 29.09

kell 12.00 / EMTA suur saal / kutsetega
EMTA juubeliaktus ning audoktorite ja auliikmete promoveerimine

kell 16.00 / EMTA suur saal / tasuta
„Aegade side”
EMTA õppejõudude ja üliõpilaste pidulik ühiskontsert
Nadja Kurem (sopran), Juhan Tralla (tenor), Žilvinas Steponas Miškinis (bass), Toomas Vavilov (klarnet), Peeter Sarapuu (fagott), Kalervo Kulmala (metsasarv), Indrek Vau (trompet), Mari Poll (viiul), Triin Ruubel (viiul), Katariina Maria Kits (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Henry-David Varema (tšello), Regina Udod (kontrabass), Ilana Makarina (klaver), Ivari Ilja (klaver), Peep Lassmann (klaver), Mihkel Poll (klaver), Age Juurikas (klaver)
Kavas Mozart, Schubert, Chopin, Milhaud, Mascagni, Eller, Saar, Mägi, Tamberg jt

kell 17.30 / EMTA black box / tasuta
Kreutzwaldi „Eesti rahva ennemuistsed jutud” I osa
EMTA lavakunsti osakond 

kell 17.40–18.00 / ruum D411 / tasuta
Hetked barokiga
EMTA varajase muusika üliõpilased Leena Laas (barokkviiul), Laur Ints (barokkviiul), Kristiina Under (sopran), Cristina Ortiz Díaz (traversflööt), Meeri Kraas (klavessiin) ja ajaloolise tantsu kursustest osavõtjad
Kaastegevad õppejõud Imbi Tarum ja Meelis Orgse

kell 18.05–18.25 / ruum D311 / tasuta
Hetked jazziga 

kell 18.05–18.25 / ruum D511 / tasuta
Hetked Messiaeniga
Peep Lassmann (klaver)

kell 18.30–18.50 / ruum D511 / tasuta
Hetked Mozartiga
Mari Poll (viiul), Henry-David Varema (tšello), Mihkel Poll (klaver), klaveriduo Tiiu Sisask – Maila Laidna

kell 19.00 / EMTA suur saal / tasuta
EMTA kaasaegsete etenduskunstide ning kaasaegse improvisatsiooni erialade magistriõppe üliõpilaste performance
Juhendajad Jüri Nael ja Anto Pett

kell 20.00 / EMTA black box / tasuta
Kreutzwaldi „Eesti rahva ennemuistsed jutud” II osa
EMTA lavakunsti osakond 

kell 20.05–20.25 / ruum D511 / tasuta
Hetked vokaalmuusikaga
EMTA lauluüliõpilased Katri Juss (sopran), Ursula Roomere (sopran), Emilie Caupin (metsosopran), Jakob Tomson (bariton)
Noori lauljaid tutvustab Nadja Kurem
Klaveril Maria Bachmann, Irina Oja ja Tiiu Sisask

kell 20.30 / EMTA suur saal / tasuta
„Võrad ja võrsed”
EMTA Uue Muusika Ansambel ja ansambel U:
K
unstiline juht Taavi Kerikmäe
Kavas Kasemets, Tulve, Yeung Ho, Hallik

kell 21.30 / EMTA suur saal / tasuta
„Imeliku inimese unenägu”
Improvisatsiooniline kontsert-etendus Dostojevski jutustuse ainetel
Anne-Liis Poll, Anto Pett, Jaak Sooäär, Tanel Ruben ning Jaak Prints

kell 22.10–22.30 / ruum D511 / tasuta
Hetked Sumeraga
Toomas Vavilov (klarnet)

kell 22.30 / EMTA black box / tasuta
Jam session
EMTA jazzmuusika eriala õppejõud ja tudengid

kell 23.30 / EMTA kammersaal / tasuta
Disko
DJ Tõnu Kõrvits

Esmaspäev 30.09

kell 12.00 / EMTA black box / tasuta
Prof Kristel Pappeli arutlus ümber Mozarti ooperi „Figaro pulm” 

kell 13.00 / EMTA suur saal / tasuta
Ooperikontsert. Katkendid Mozarti ooperist „Figaro pulm” 
EMTA lauluüliõpilased ja vilistlased Kadri Kõrvek (sopran), Silja Sevonkari (sopran), Merit Kraav (sopran), Merilin Taul (metsosopran), Karis Trass (metsosopran), Hyun Woo Lee (tenor), Erki Lillemets (bariton), Tamar Nugis (bariton), Žilvinas Steponas Miškinis (bass)
EMTA üliõpilaste, õppejõudude ja vilistlaste kammerorkester
Dirigent Arvo Volmer

kell 14.00 / EMTA kontserdi- ja teatrimaja fuajee ning galerii / tasuta
Enno Halleki ekspositsiooni “Da capo al fine” tutvustus ja avalik vestlus autoriga
Vestlust kunstnikuga juhib näituse kuraator Harry Liivrand

kell 17.00 / EMTA kammersaal / tasuta
EMTA juubelialbumi esitlus

Teisipäev, 1. oktoober

Rahvusvaheline muusikapäev

kell 11.00 / multimeediakeskus D501 / tasuta
Multimeediakeskuse esitlus
Paolo Girol, Juan Fran Cabrera, Natalia Wójcik, Paul Klooren

kell 13.00 / auditoorium A402 / tasuta
Prof Toomas Siitani loeng “Muusikaharidus: sisse- ja väljavaateid”

kell 14.00 / EMTA kammersaal / tasuta
EMTA välistudengite kontsert

kell 19.00 / EMTA suur saal ja black box / kutsetega
Rahvusvahelise muusikapäeva gala
Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiate tseremoonia
EMTA sinfonietta
Dirigent Kaspar Mänd
Lavastaja Jaak Prints
Koostöös Eesti Muusikanõukoguga

Kolmapäev, 2. oktoober

SügisFest 20 muusikapidu

kell 19.00 / EMTA suur saal / tasuta
EMTA muusika interpretatsiooni ja jazzmuusika erialade üliõpilased
Yena Choi (sopran), HyeSoo Kim (klarnet), Maria Mutso (tšello), Katariina Maria Kits (viiul), Mantas Šernius (klaver), Hyewon Chung (klaver) jt
Kavas Tšaikovski, Šostakovitš, Liszt, Tüür jt

kell 20.00 / EMTA black box / tasuta
EMTA kompositsiooni eriala üliõpilaste uudislooming muusika interpretatsiooni tudengite esituses
"Värske veri"

Olga Ivakina (hääl), Kristjan Lume (flööt), Kerit Ilves (klarnet), Paolo Pellegrini (klarnet), Vittoria Ecclesia (klarnet), Ingvar Leerimaa (tromboon), Ella Mimosa Laine (tromboon), Margus Toompere (tromboon), Mait Peterson (tromboon), Merike Heidelberg (vioola), Juho Ahmas (tšello), Siluan Hirvoja (tšello)
Kavas Leonardo Caputo, Davide Umbrello, Otto Iivari, Ruth Alon, Astra Susi, Hando Põldmäe, Bonnie Yung (maailmaesiettekanded)

kell 21.00 / EMTA suur saal / tasuta
EMTA pärimusmuusika eriala õppejõud ja üliõpilased
Hanna-Liia Kiipus, Karolin Vetevoog, Laura Lehto, Svetlana Rodionova, Karoliina Kreintaal, Juhan Uppin, Tarmo Kivisilla, Tuule Kann, Leanne Barbo, Janika Oras, Katariin Raska, laulu- ja pilliansamblid jt

28.09–2.10 / multimeediakeskus D501 / tasuta
OPENING/AVAMINE/AVANEMINE
EMTA  audiovisuaalse loomingu tudengite installatsioon
Juan Fran Cabrera, Natalia Wójcik, Paul Klooren