Ceciliana 2019. Cristiano Contadin ja Imbi Tarum

  • -
  • 18.00
  • Kadrioru kunstimuuseum (Weizenbergi 37)
Ceciliana 2019. Cristiano Contadin ja Imbi Tarum

17.03 kell 18 / Kadrioru kunstimuuseum (Weizenbergi 37)
"Reis Itaaliasse"
Cristiano Contadin (viola da gamba, Itaalia)
Imbi Tarum (klavessiin)
Kavas Bassani, Frescobaldi, Marini, Uccellini, Tartini, Corelli jt
Kontsert toimub “Lossimuusika” sarjas
Piletid hinnaga 12/8 € on saadaval Piletilevi müügipunktides.

Cristiano Contadin on Itaaliast pärit viola da gamba mängija ning kollektiivi Opera Prima Ensemble asutaja, mis koosneb barokkmuusika repertuaari esitamisele pühendunud rahvusvaheliselt tunnustatud kammermuusikutest. Gambasolistina teeb Contadin tihedat koostööd paljude ansamblite ning orkestritega Itaalias ja mujal, sealhulgas I Barocchisti, La Venexiana, Accademia Bizantina, Il Giardino Armonico, L’Arpeggiata, La Scala Filharmoonia orkester, Bologna Linnateatri orkester ja Berliini Vanamuusika Akadeemia orkester.

Contadin on salvestanud muusikat sellistele plaadifirmadele nagu Sony, EMI Classics, Universe (Deutsche Grammophon), Arte, Brilliant, Hyperion, Stradivarius, Winter & Winter ja Naxos. 2015. aastal ilmunud plaat Telemanni kõigi triosonaatide ja kontsertidega Opera Prima Ensemble’i esituses pälvis laia tunnustuse. Ajakiri Classic Voice kuulutas selle kuu plaadiks ning ajakiri Musica tunnistas Contadini esmaklassiliseks artistiks, kiites tema kõla sulnidust, stiilitundlikkust ja instrumendi absoluutset tehnilist valdamist. 2016. aastal ilmunud Michel Correte’i teose „Les délices de la solitude” salvestust iseloomustas ajakiri Fanfare meeleoluka, elegantse ja soojana. Vanamuusika kollektiiviga Il Suonor Parlante salvestatud plaat „Full of Color” võitis sellised prestiižsed auhinnad nagu Diapason d’Or, Choc du Monde de la Musique ja Preis der Deutschen Schallplattenkritik.

Nii solisti kui ka Quartetto Italiano di Viole da Gamba ja Il Suonor Parlante liikmena hõlmab Contadini repertuaar lisaks vanamuusikale ka viola da gambale loodud nüüdisteoseid. Ta on esitanud selliste kaasaegsete heliloojate ja jazzmuusikute loomingut nagu Kenny Wheeler, Uri Caine, Don Byron, Ernst Reijseger, Vanni Moretto, Markus Stockhausen, Francesco Hoch, Hervè Bartholomée ja Lucio Garau. Samuti on ta osalenud Georg Benjamini teose „Written on Skin” Itaalia esiettekandel koos Bolzano Haydni orkestriga. 2016. aastal oli Contadinil au mängida Umberto Eco matustel Milanos. Contadini tulevaste projektide seas on plaadid John Dowlandi (Brilliant) ja Johann Gottlieb Grauni (CPO) loominguga, Monteverdi ooperi „Poppea kroonimine” ettekanne koostöös Berliini Vanamuusika Akadeemiaga ning debüüt Bostoni vanamuusikafestivalil.

Lisaks interpreeditegevusele on Contadin tõlkinud itaalia keelde Torinos EDT kirjastuselt ilmunud Ian Woodfieldi teose „The Early History of Viol”. Samuti on ta itaalia kirjastuse Musedita viola da gamba kataloogi La Voce Dell'Ambasciatore koordinaator. Contadin õpetab viola da gambat ja kammermuusikat Benedetto Marcello nim Veneetsia Konservatooriumis ning on olnud õppejõud ka Esbjergi Muusikaakadeemias, Cosenza Konservatooriumis ja Vincenzo Bellini Konservatooriumis. Lisaks on taSan Vito al Tagliamentos tegutseva L'Instituto Laboratorio di Music Antica direktor. Contadin mängib 18. sajandist pärit Veneetsia bassgambal.

Imbi Tarum on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klavessiiniprofessor, Klavessiinifestivali kunstiline juht ja üks Eesti tuntumaid klavessiinimängijaid. Aastatel 1978–92 oli Tarum klavessiinimängija ansamblis Hortus Musicus, esinedes enamikus Euroopa maades, samuti Iisraelis, USAs ja paljudes endistes Nõukogude Liidu linnades. Alates 1992. aastast kuulub Tarum Tallinn Baroque`i, Tallinna Barokkorkestri, Soome-Eesti Barokkorkestri ja ansambli Corelli Consort koosseisu continuo-mängija ja solistina. Ta on teinud koostööd selliste orkestrite ja ansamblitega nagu Concerto Copenhagen, Concerto Palatino, His Majestys Sagbutts and Cornetts, Arte dei Suonatori, Pocket Symphony jt. Eesti parimate solistide kõrval on tema partneriteks olnud näiteks Harry van der Kamp, Mikael Bellini, Lucy van Dael, Ellen Hargis, Peter Kooij, Alberto Martini, Aureliusz Goliński, Bolette Roed, Stéphane Rety, Ashley Solomon ja paljud teised. Tarum on lindistanud hulgaliselt soolo- ja kammermuusikat. 2007. aastal andis ta välja albumi „Vertigo“ prantsuse klavessiinimuusikaga. Alates 2010. aastast võttis ta Baltic Baroque`i koosseisus osa Vivaldi viiulisonaatide salvestamisest koos barokkviiuldajate Maria Krestinskaja, Evgeni Sviridovi, Andrei Reshetini, Andrei Penjugini jt ning barokktšellisti Sofia Maltizovaga. Ilmunud on plaadisari „Vivaldi Collection“, kus on kokku 10 CD-d. 2017. aastal salvestas ta koos Maria Krestinskajaga Domenico Dall’Oglio viiulisonaatide CD (Pan Classics).

Lisaks pedagoogitegevusele EMTA-s on ta juhendanud meistrikursusi paljudes Euroopa muusikakõrgkoolides ning andnud suvekursusi Soomes, Lätis ja Eestis.