Artur Lemba nimelise stipendiumi üleandmine

Artur Lemba nimelise stipendiumi üleandmine

19.02 kell 15.00
EMTA kammersaal

Alates 2019. aasta jaanuarist annab Kultuuriministeerium esmakordselt välja Artur Lemba nimelist loomingulist stipendiumi, mis on mõeldud heliloomingu, klaveri ja muusikateaduse üliõpilaste loomingulise tegevuse toetamiseks või Artur Lemba loomingu ja tegevuse uurimiseks. Stipendiumi suurus on 2000 eurot ja need antakse kuni kolmele üliõpilasele üle pidulikul tseremoonial EMTA kammersaalis.

Artur Lemba teoste autoriõigused kuuluvad riigile ning kehtiva autoriõiguse seaduse kohaselt teostab riigile pärimise teel üle läinud autoriõigust ja sellega kaasnevaid õigusi Kultuuriministeerium. Artur Lemba loomingulist stipendiumi makstakse Lemba teoste kasutamise eest kogutud autoritasudest. Stipendiumid annab üle Eesti Vabariigi Kultuuriminister Indrek Saar.

Artur Lemba (1885–1963) on läbi ajaloo Eesti edukamaid kontsertpianiste ning armastatumaid heliloojaid. Lõpetanud Peterburi konservatooriumi kuldmedaliga klaveri erialal ning hõbemedaliga heliloomingu erialal, sai temast õpingute järel rahvusvaheliselt edukas interpreet ning lugupeetud professor Peterburi konservatooriumis. Lemba ooper “Sabina” ja sümfoonia nr 1 on eesti muusikas esimesed teosed nimetatud žanrites ning tema esimene klaverikontsert, viiulipala „Armastuse poeem“ ning mitmed teised teosed on jõudnud eesti muusika kuldvarasse.