Etendused

"LIIGA PALJU ARMASTUST"

25. juulil 2019 esietendus Lavakunstikoolil koostöös Kuressaare Linnateatriga Anton Tšehhovi tekstidel põhinev lavastus “Liiga palju armastust”. Lavateksti aluseks on lühinäidendid “Karu” ja “Abieluettepanek” ning novellide “Koomik” ja “Tuttav mees” põhjal kirjutatud dramatiseering “Armastan tuura”.

Kolmevaatuselist lavastust esitatati 25. juulist kuni 4. augustini Kuressaare Sadamaaidas, külalisetendused tulevad 22. oktoobril Tallinnas Vaba Lava etenduskeskuses ja 17. detsembril Vanemuise teatris.

Kolme loo lavastajateks on lavakunstikooli 29. lennu lavastaja õppesuuna üliõpilased Elise Metsanurk, Mihkel Kohava ja Andreas Aadel. Mängivad sama lennu näitleja õppesuuna tudengid ning lisaks Andres Raag Tallinna Linnateatrist.

Lavastuse kunstnik on Eesti Kunstiakadeemia kolmanda kursuse stsenograafiatudeng Doris Altmets (juhendaja Kristjan Suits) ja tegemist on tema kursuse lõputööga.

Lavakunstikooli 29. lennu juhendajad on Anu Lamp ja Elmo Nüganen.

Piletid Piletimaailmast.

Lavastuse valmimist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).

"GODOT'D OODATES"

24. augustil 2019 esietendus Lavakunstikooli 29. lennu üliõpilaste järgmine lõpulavastus, mis põhineb Samuel Becketti näitemängul "Godot'd oodates". Lavastus sündis Lavakunstikooli ja Theatrumi koostöös. Etendusi mängitakse nii Tallinnas kui Tartus.

Autor – Samuel Beckett
Tõlkija – Aino Pärsimägi, toimetajad Anu Lamp ja Markus Helmut Ilves
Lavastaja – Markus Helmut Ilves (juhendaja prof Lembit Peterson)
Kunstnik – Freda Purik
Valguskunstnikud – Helvin Kaljula ja Oskar Punga
Produtsent – Aive Sarapuu

Osades:
Estragon – Jan Ehrenberg
Vladimir – Kaarel Pogga
Lucky – Oskar Punga
Pozzo – Simo Andre Kadastu
Poiss – Ekke Märten Hekles

Etendused 24., 27., 28., 30. augustil; 3., 4. ja 9. septembril Theatrumi saalis Tallinnas (Vene tn 14) ning 10. ja 11. oktoobril kell 19.00 Eesti Rahva Muuseumis Tartus. Piletid Piletimaailmast.

"VALGETE VETE SINA"

Renate Keerdi ja lavakunstikooli XXIX lennu lavastus “VALGETE VETE SINA” esietendus 30. märtsil Sakala 3 teatrimajas.

Idee autor, lavastaja ja kunstnik: Renate Keerd.

Laval EMTA lavakunstikooli XXIX lennu üliõpilased: Jan Erik Ehrenberg, Ekke Hekles, Simo Andre Kadastu, Martin Kork, Lena Barbara Luhse, Elise Metsanurk, Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Kaarel Pogga, Oskar Punga, Ken Rüütel, Kristiin Räägel ja Oskar Seeman.

Lavastus veest, meest ja teest, pluss midagi veel.

XXIX lennu diplomilavastus on Renate Keerdi esimene koostöö lavakunstikooliga. “Laval on noored näitlejad, kes on vägagi tundlikud ja helged inimesed, ” ütleb lavastaja ise esimese kohtumise kohta. Renate Keerd on vabakutseline lavastaja ja koreograaf, kelle looming on saanud palju tähelepanu nii Eestis kui välismaal. 2016. ja 2018. aastal oli Renate Eesti teatri aastaauhinna laureaat ja 2018. aastal Kultuurkapitali näitekunsti valdkonna peapreemia laureaat. Tema lavastusi on iseloomustatud kui elujaatavaid, ühiskondlike nähtuste ja protsesside tundlikku ja vaimukat kajastamist isikupärases kunstnikukeeles.
2012. aastal asutas Keerd oma teatritrupi Kompanii Nii. Oma viimased lavastused on loonud Tartu Uues Teatris ja Von Krahli teatris.

Etendused:

18., 19., 24. ja 25. septembril; 24., 25., 30. ja 31. oktoobril kl 19 Sakala 3 teatrimajas.

Etendus kestab 1 tund ja 45 minutit.

Piletid Piletimaailmas ja tund enne etendust kohapeal.

Küsimused ja grupibroneeringud: piletid@sakala3.ee või 6688 792.