EMTA koorijuhtimise üliõpilane Nele Erastus valiti Maailma Noortekoori

Maailma Noortekoori (World Youth Choir) 2019 koosseisu valiti EMTA kooridirigeerimise üliõpilane Nele Erastus. Konkursil osales 250 kandidaati üle terve maailma ning koori põhikoosseisu pääses 56 noort lauljat 27-st riigist.

2019. aasta suvesessioon toimub 14.07-04.08 Lõuna-Prantsusmaal, kus kümnepäevasele prooviperioodile järgnevad kontserdid vaimuliku muusika festivalil Sylvanèsi kloostris Lissabonis, Portugalis. Sessioon lõpeb Choralies festivaliga Vaison-la-romaine's. Koori kunstiliseks juhiks on Hispaania dirigent Josep Vila i Casanas.

Jeuness Musicales’i egiidi all tegutseva Maailma Noortekoori kogunemised leiavad kooriföderatsiooni eestvedamisel ja toel aset alates 1989. aastast. Osalema on oodatud 17-26-aastased lauljad igast maailmakaares ning peale koorilauluelamuse ning esinemispraktika annab koor noortele ka suurepärase rahvusvahelise suhtluskogemuse.

Lähem info Maailma Noortekoori kohta koori kodulehel.

Nele Erastus õppis koorijuhtimist 2014-2017 G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis Heli Jürgensoni juures jätkates seejärel 2017. aastast  prof. Tõnu Kaljuste ja Kaspar Männi käe all EMTA-s. Aastail 2012-2014 oli Nele Tartu Ülikooli kammerkoori liige (peadirigent Triin Koch) ning 2015. aastast alates  laulab Risto Joosti dirigeerimisel kammerkooris Voces Musicales.